کتاب طنابی از آتش منتشر شد

کتاب «طنابی از آتش» عنوان داستانی از محمدرضا سرشار، با موضوع شأن نزول سوره لهب برای گروه نوجوان به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از سوره مهر، همان‌گونه که بارها در روایات دینی و احادیث امامان معصوم شیعه(ع) ذکر شده، هر سوره شأن نزولی داشته و علاوه بر آن هر حرف و کلمه قرآن دارای خیر و برکتی مخصوص است. نگارنده کتاب حاضر، سعی داشته با معرفی هر سوره و بیان شأن نزول آن به بررسی هر آیه از لحاظ فضیلتش نیز بپردازد. علاوه بر این در پایان کتاب موضوعاتی همچون آثار اعراض از یاد خدا؛ سؤال و جواب اعرابی از پیامبر(ص)؛ طریقه ختم بعضی از ذکرهای شریفه؛ آیات و سوری که در قرآن در مورد پیامبران نازل شده؛ قبور انبیا در ایران؛ و مکسر سوره اخلاص مورد بحث قرار گرفته است.

نویسنده تلاش کرده تا با زبانی ساده شأن نزول سوره مسد(لهب) را برای گروه سنی نوجوان شرح دهد. زبان داستانی و روایی این کتاب موضوع را برای مخاطب جذاب‌تر کرده است. کتاب در ۵۴ صفحه گردآوری شده که در چاپ‌های پیشین با تصویرگری ایرج خان‌باباپور نیز همراه بوده است. چاپ این اثر را انتشارات سوره مهر برعهده دارد.

محمدرضا سرشار یکی از نویسندگان نام‌آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان است که آثار وی تاکنون، دست کم ۲۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده وبرخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان‌های انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است. نشریه بین المللی “who is who”، در سال ۱۳۷۳ نام وی را به‌عنوان یکی از مشاهیر فرهنگ ایران به ثبت رساند.

گفتنی است مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» نیز با ویرایش محمدرضا سرشار(رهگذر) شامل گزیده داستان‌های کوتاه درباره پیروزی انقلاب اسلامی برای نوجوانان به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

پایان پیام

 

کد خبر : 58230 ساعت خبر : ۵:۳۸ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=58230
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات