ایران طی یک برنامه ۸ساله رقم گردشگران خود را به ۲۰میلیون نفر خواهد رساند

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سفر به هلند تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران طی یک برنامه هشت‌ساله، رقم گردشگران خود را به رقم ۲۰میلیون نفر خواهد رساند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی دیروز دوشنبه ۲۵ دی ۹۶ در سفرش به هلند که برای بررسی توسعه همکاری در زمینه جذب گردشگر، تبادل تجربه درخصوص صنایع‌دستی و نزدیک شدن موزه‌های دو کشور صورت گرفت، گفت: «نمایشگاه گردشگری ایران در اوایل بهمن ۹۶ رویداد بزرگی است که بر جذب گردشگر خارجی تاثیر خواهد گذاشت.»

او در این سفر از نمایشگاه گردشگری اوترخت بازدید و با رئیس این نمایشگاه ملاقات کرد.

معاون رئیس‌جمهوری در این دیدار با اعلام اینکه در تاریخ ۳ بهمن ۹۶ نمایشگاه گردشگری ایران در تهران افتتاح خواهد شد، این رویداد را فرصت مناسبی برای رایزنی در خصوص گسترش مناسبات گردشگری با سایر کشور‌ها از‌جمله هلند برشمرد.

او همچنین با دست‌اندرکاران غرفه‌های ایرانی در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد و مسائل و دیدگاه‌های فعالان عرصه گردشگری کشورمان را شنید.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: «این نمایشگاه‌ها فرصت بسیار مناسبی را برای کشور مهیا می‌سازد تا بتوانیم داشته‌های خود را هرچه بیشتر معرفی کنیم. اعتقاد داریم که داشته‌های بی‌نظیر تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در کشور وجود دارد که کمتر در داخل و به‌ویژه در خارج از کشور معرفی شدند. باید تلاش کنیم تا بتوانیم این داشته‌ها را معرفی کنیم تا این امر به ورود بیشتر گردشگر خارجی به کشورمان منجر شود.»

او اضافه کرد: «همه می‌دانیم که اقتصاد گردشگری در دنیا در رتبه سوم اقتصاد جهانی قرار دارد و بسیاری از کشور‌ها اکنون مسیر توسعه و پیشرفت را بر پایه توسعه صنعت گردشگری گذاشته‌اند. جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه‌ای را در این زمینه تدوین کرده که انشاءالله بتوانیم براساس چشم‌انداز این برنامه، خود را به جذب ۲۰میلیون گردشگر و ۲۵میلیارد درآمد ارزی ظرف هشت سال آینده برسانیم و این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم در بخش تبلیغات در حوزه گردشگری که بسیار مهم است سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم و از تجربه‌های جهانی در بخش تبلیغات و معرفی و برگزاری نمایشگاه بتوانیم به‌خوبی بهره بگیریم.»

مونسان بیان کرد: «در کنار این نمایشگاه‌ها، باید بتوانیم با متصدیان تورهای خارجی متصل بشویم و بخش خصوصی را به بخش‌های خارجی متصل کنیم و این امر منجر به سفر گردشگران بیشتری به کشورمان شود.»

او همچنین در جلسه‌ای با تورگردانان هلندی فعال در زمینه ارسال گردشگر به کشورمان راه‌ها، موانع و مشکلات سفرهای گردشگران هلندی به کشورمان را مورد بررسی قرار داد.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین در نشستی با نمایندگان و دست‌اندرکاران موزه‌های هلند شرکت کرد. او در این نشست نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های موزه‌ای به‌صورت متقابل در دو کشور اعلام آمادگی کرد.

پایان پیام

کد خبر : 71852 ساعت خبر : 11:25 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=71852
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات