بازیگران سریال «بینوایان» معرفی شدند

بازیگران سریال «بینوایان» معرفی شدند

«دیوید اویلوو»، «لی‌لی کالینز» و «دومینیک وست» به عنوان بازیگران مینی‌سریال اقتباسی «بینوایان» انتخاب شدند.‌

به گزارش پایگاه خبری گلونی، «بی.بی.سی» نوشت: «بینوایان» ـ رمان مشهور «ویکتور هوگو» ـ بارها مورد اقتباس سینمایی، تلویزیونی و نمایشی قرار گرفته و این بار شبکه «بی.بی.سی» قرار است مینی‌سریالی را با حضور ستاره‌های مطرحی چون «دومینیک وست» و «لی‌لی کالینز» به روی آنتن ببرد.

در این سریال شش قسمتی «وست» نقش اصلی «ژان وال‌ژان» و «لی‌لی کالینز» نقش «فانتین» را بازی می‌کند. نقش «ژاور» به «دیوید اویلوو» سپرده شده و «ارین کلیمن» به جای شخصیت «اپونین» ظاهر می‌شود. نام «اولیویا کُلمن» بازیگر برنده «بفتا» هم در فهرست بازیگران این سریال آمده است.

«اندرو دیویس» که پیش از این نویسندگی سریال‌های اقتباسی موفقی چون «جنگ و صلح» (با بازی «جیمز نورتون»)، «دوریت کوچولو» (سریال برنده هفت جایزه «امی») و «غرور و تعصب» (با بازی «کالین فرث» و «جنیفر ال») را بر عهده داشته، فیلمنامه این پروژه تلویزیونی را براساس رمان ماندگار «هوگو» به نگارش درآورده است.

بازیگران سریال «بینوایان» معرفی شدند

فیلمبرداری این پروژه از ماه فوریه در بلژیک و فرانسه آغاز می‌شود. «هاروی واینستاین» تهیه‌کننده فاسد سینما از عوامل این مینی‌سریال بود که پس از انتشار اخبار رسوایی اخلاقی او شکایت ده‌ها زن از او، توسط «بی.بی.سی» از این پروژه کنار گذاشته شد.

رمان «بینوایان» که در سال ۱۸۶۲ منتشر شده، تاکنون دستمایه ساخت فیلم‌ها، سریال‌ها و همچنین نمایش‌های موزیکال فراوانی شده است؛ اما براساس اعلام «اندرو دیویس» نسخه‌های نمایشی موزیکال این رمان فقط ارائه‌دهنده بخشی از داستان اصلی است.

«اندرو دیویس» که نویسنده سریال معروف «خانه پوشالی» هم بوده، گفت از این‌که این فرصت را یافته که عدالت واقعی را درباره رمان نوشته «ویکتور هوگو» اجرا کند، بسیار هیجان‌زده است.

«هروی وینستون» که توزیع این سریال تلویزیونی را در آمریکا و چین برعهده دارد نیز گفته است: این سریال کاملا با اقتباس‌های نمایشی موزیکال از این رمان متفاوت است و این درام قدرتمند و جدی، با موضوعات حال حاضر در جهان نیز مرتبط خواهد بود.

شبکه «بی‌بی‌سی» در سال ۱۹۶۷ نیز یک سریال اقتباسی از رمان «بینوایان» را روی آنتن برد که در آن «فرانک فینلای» در نقش «ژان وال‌ژان» بازی می‌کرد.

آخرین اقتباس سینمایی «بینوایان»، فیلمی موزیکال به همین نام بود که توسط «تام هوپر» کارگردانی شد و در سال ۲۰۱۳ سه جایزه اسکار را به دست آورد. یکی از آن‌ها، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن بود که نصیب «آن هاتوی» بازیگر نقش «فانتین» شد.

پایان پیام

کد خبر : 70128 ساعت خبر : 6:36 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=70128
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات