جشنواره سی‌وششم به روایت رسانه‌های کاغذی

جشنواره سی‌وششم به روایت رسانه‌های کاغذی

انعکاس اخبار و رویدادهای مرتبط با جشنواره تئاتر فجر فصل مشترک صفحات فرهنگی هنری اکثر روزنامه‌های سراسری کشور در روز شنبه ۳۰ دی‌ماه بود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، همزمان با برگزاری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روزنامه‌های سراسری کشور همراه با اهالی تئاتر بخشی از صفحات فرهنگی هنری خود را به انعکاس اخبار، گفت‌وگو، نقد، یادداشت و… سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اختصاص دادند در عین حال تا اینجای کار روزنامه ای ویژه نامه اختصاصی برای جشنواره منتشر نکرده است.

آنچه در ادامه می‌خوانید مرور اخبار و مطالب مرتبط با جشنواره تئاتر فجر در روزنامه‌های سراسری است:

روزنامه شرق تیتر یک صفحه هنری خود در روز شنبه ۳۰ دی‌ماه را به انعکاس کامل پیام علی رفیعی به سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر اختصاص داده است. بررسی نمایش‌های روز اول جشنواره تئاتر فجر به قلم رضا آشفته مطلب دیگری بود که در صفحه هنری روزنامه شرق منتشر شده است.

روزنامه شهروند هم روز شنبه ۳۰ دی‌ماه در صفحه فرهنگی و هنر خود یک ستون اختصاصی انعکاس اخبار سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر اختصاص داده است.

روزنامه همدلی در صفحه فرهنگ و هنر خود در روز شنبه ۳۰ دی‌ماه گفت‌وگوی مفصلی با بهروز غریب‌پور کارگردان مطرح تئاتر کشورمان با تیتر «تماشاگرانم را به کشف مجدد اندیشه ایرانی دعوت می‌کنم» منتشر کرده استو غریب‌پور امسال در جشنواره تئاتر فجر اپرای عروسکی خیام را در تالار فردوسی اجرا می‌کند.

روزنامه همشهری در صفحه ادب و هنر خود در باکسی با تیتر «صحنه‌ها در تسخیر جشنواره» درباره آغاز و روند برگزاری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اطلاع رسانی کرده است.

جشنواره سی‌وششم به روایت رسانه‌های کاغذی

روزنامه ایران تیتر یک صفحه فرهنگ و هنر روز شنبه ۳۰ دی‌ماه خود را با «جشن گفت‌وگوی صحنه نمایش» با اشاره به استقبال گسترده مخاطبان از نمایش‌های جشنواره، به شرح بازدید سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور هنری از دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر پرداخته است. معرفی بخش‌های مختلف جشنواره بخش دیگر این مطلب تقریبا بلند این روزنامه درباره جشنواره تئاتر فجر است.

روزنامه قانون شنبه ۳۰ دی‌ماه در صفحه فرهنگ و هنر خود نقدی درباره نمایش کیوان نخعی با عنوان «تراژدی روشنفکری راستین» به قلم شهرام خرازی‌ها منتشر کرده است. این روزنامه همچنین گفت‌وگوی مفصلی نیز با عوامل نمایش «بللافیگورا» منتشر کرده است.

روزنامه روزان در صفحه فرهنگ و هنر روز شنبه ۳۰ دی‌ماه علاوه بر انعکاس کامل پیام علی رفیعی به جشنواره تئاتر فجر، اخباری کوتاهی را درباره نمایش‌هایی که بیرون از جشنواره روی صحنه هستند، با خوانندگانش در میان گذاشته است.

روزنامه جوان هم شنبه ۳۰ دی‌ماه در صفحه آخر خود و در باکس کوچکی حرف‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از دبیرخانه را منعکس کرده است.

جشنواره سی‌وششم به روایت رسانه‌های کاغذی

روزنامه ابتکار روز شنبه ۳۰ دی ماه در صفحه فرهنگی هنری خود باکس کوچکی را به جشنواره تئاتر فجر اختصاص داده و در مطلبی با عنوان «تئاتر فجر با استقبال از فعل آغاز شد» نوشته: روز نخست از سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر، شاهد نمایشی ماراتن گونه بود که با توجه به مدت زمان زیاد آن و شرایط نامتناسب سالن به نسبت تماشاگران، می‌توان گفت مخاطبان وفاداری را تا پایان، همراه خود داشت. نویسنده این مطلب با گلایه از شرایط اجرای نمایش «فعل» ادامه داد: این نمایش با هشت بازیگر که از چندی پیش، اجرای آن ادامه داشته، در اجرای جشنواره، درواقع شب پایانی خود را پشت سر گذاشت. گویا به همین دلیل، تعداد بیش از ظرفیت سالن چهارسو را تجربه کرد که با توجه به میزان وسعت و شرایط فیزیکی این سالن، شرایط متراکمی را تجربه کرد. با توجه به اینکه نمایش برای حدود دو ساعت و چهل دقیقه تعریف شده بود و در عین حال به دلیل روند استقرار تماشاگران، با حدود ۲۰ دقیقه تاخیر هم آعاز شد، تا نیم ساعت مانده به نیمه شب، ماراتن سه ساعته نفسگیری را برای تماشاگران رقم زد؛ تماشاگرانی که بیشتر آنها در تراکم موجود، امکان خروج از سالن را هم نداشتند؛ هرچند آن هایی هم که این امکان به نوعی برایشان فراهم بود، کمتر سالت را ترک کردند تا شب وفادارانه ای را برای تئاتر رقم زده باشند.

روزنامه آرمان روز شنبه ۳۰ دی‌ماه تیتر یک صفحه هنری خود را به پیام علی رفیعی به سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اختصاص داده است. این روزنامه در باکس دیگری در صفحه هنری خود گفت‌وگویی با مسعود فروتن درباره جشنواره تئاتر فجر را منتشر کرده است. فروتن که پیش از اجرای نمایش «دو دلقک و نصفی» جلال تهرانی در سالن اصلی تئاترشهر پیش از آغاز نمایش در سخنانی به از راه‌اندازی کمپین «من کی هستم» خبر داد.

روزنامه اطلاعات روز شنبه ۳۰ دی‌ماه تنها در صفحه سه خود که به اخبار داخلی اختصاص دارد در باکس کوچکی درباره بزرگداشت‌های جشنواره تئاتر فجر اطلاع‌رسانی کرده است.

جشنواره سی‌وششم به روایت رسانه‌های کاغذی

روزنامه اعتماد در صفحات ۸ و ۹ خود در روز شنبه ۳۰ دی‌ماه، به بهانه اجرای نمایش «نفر دوم» گفت‌وگوی  مفصلی با الهام کردا بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون با محوریت جشنواره تئاتر فجر انجام داده است. الهام کردا در این گفت‌وگو که با تیتر «چارچوب اجباری را نمی‌پذیرم» چاپ شده، گفته: «ده سال اخیر، من در برهه‌هایی از زندگی به نقش‌ها یا بازی در نمایش‌هایی رسیده‌ام که واقعا لازم بود. به این ترتیب با نقش یکی می‌شدم چون همه چیز- زندگی و کار- در زمان درست به هم می‌رسید.» او همچنین گفته: «نسل ما از بچگی درگیر چنین ماجراهایی شد و خیلی زود حواشی وقوع انقلاب، جنگ، دوران سازندگی، اصلاحات و باقی اتفاق‌ها را به خود دید. این مسائل در کار هنرمند تاثیر می‌گذراند و معتقدم اگر جز این باشد اشتباه است.» این روزنامه در باکس دیگری با عنوان «ما همه گناهکاریم» به اجرای نمایش «مفیستو» کار مسعود دلخواه و حرف‌های مصطفی ملکیان درباره این نمایش در جشنواره تئاتر فجر پرداخته است.

روزنامه فرهنگی هنری صبا در مطالب خود پیام علی رفیعی به جشنواره تئاتر فجر، بازدید وزیر از دبیرخانه جشنواره و یک گفت‌وگوی مفصل تئاتری با بهنوش بختیاری درباره تئاتر از جمله مطالب مرتبط با جشنواره تئاتر فجر درروز شنبه ۳۰ دی‌ماه است.

روزنامه هنرمند نیز شنبه ۳۰ دی‌ماه در صفحه آخر خود نقد نمایش «صدر در صد» را که در نخستین روز جشنواره اجرا شده را منتشر کرد.

عضو اینستاگرام گلونی شوید و اخبار روز ایران و جهان را دنبال کنید.

پایان پیام

کد خبر : 73613 ساعت خبر : ۵:۲۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=73613

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.