قول وزیر اطلاعات برای آزادی دانشجویان بازداشتی

سخنگوی فراکسیون امید گفت: وزیر اطلاعات قول داد دانشجویان بازداشتی آزاد شوند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس در مورد پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی اخیر به عصر ایران گفت: «معتقدم ما تاکنون نتوانستیم اصل ۲۷ قانون اساسی را اجرا کنیم یعنی اگر دانشجویان، نهادهای مدنی و اقشار مردم راجع به موضوعی اعتراض داشته باشند، ما طبق اصل ۲۷قانون اساسی مجوزی به آنها برای بیان این اعتراض نداده‌ایم و شاید در جامعه ما هنوز نحوه اعتراض نهادینه نشده است. ممکن است گروهی اعتراض کنند و گروهی دیگر بیایند و از آن فضا سوءاستفاده کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اگر اعتراض قانونمند باشد و ما طبق قانون مجوز بدهیم و امنیت آن را تامین کنیم، مردم حرفشان را می‌زنند و ما یا مسئولان می‌شنوند یا نمی‌شنوند. اگر این شرایط فراهم نباشد ممکن است عده‌ای اعتراض کنند و عده‌ای به تبع آن ممکن است سوءاستفاده و اغتشاش کنند. دانشجویان جز گروه اول هستند یعنی ممکن است آنها معترض باشند اما هرگز اغتشاشگر نیستند. دانشگاه و دانشجویان کشور مسائل کشور را به خوبی درک می‌کنند و طبیعی است که اعتراض کنند و ما نیز باید اعتراضات آنها را بشنویم.

سخنگو کمیسیون اصل نود ادامه داد: بخشی از دانشجویانی که در حوادث اخیر دستگیر شده‌‌اند، جزو گروه اول هستند یعنی آنها جز اغتشاشگران نیستند و به مصلحت کشور است که آنها آزاد شوند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به صحبت‌های خود با وزیر اطلاعات برای پیگیری وضعیت این دانشجویان گفت: آقای علوی نظر مساعد نسبت به آزادی دانشجویان بازداشتی داشتند و گفتند که تعداد زیادی از آنها در حال حاضر آزاد شده‌اند و قول مساعد دادند که سایر دانشجویانی نیز که در بازداشت هستند، آزاد شوند.

نماینده مردم شیراز خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید کرامت دانشجویان در زمان بازداشت در قالب حقوق شهروندی حفظ شود و این موضوع را نیز به آقای علوی گوشزد کردیم.»

پایان پیام

کد خبر : 69257 ساعت خبر : ۱:۵۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=69257
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات