اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

مراسم معارفه سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی لرستان برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه سیدامین قاسمی سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، این مراسم در سالن همایش‌های این اداره کل با حضور دکتر دانیالی سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی،مهندس امیری معاونت هماهنگی صنایع استاندار لرستان، شهردار و اعضای شورای شهر خر‌آباد و چند تن از مدیران کل استان لرستان برپا شد.

دکتر غلامرضا سلیمانی. مدیرکل سابق میراث فرهنگی لرستان سخنرانی نخست بود که گزارشی درباره کارهای انجام گرفته در ۲۸ ماه ریاست ارائه داد.

مهندس امیری معاونت هماهنگی صنایع استاندار لرستان سخنران دوم بود که در مورد میراث فرهنگی لرستان گقت: در حالی که هزاران سال قبل مفرغ لرستان تولید شده د موزه‌های دنیا پر از این آثار است، ولی متاسفانه هم‌اکنون سهم لرستان از صادرات صنایع دستی صفر است.

ایشان راه‌کارهایی هم برای توسعه صنعت گردشگری با استفاده ازخانه‌های بوم‌‌گردی و مشارکت مردم ارائه کردند.

پس از سخنرانی کوتاه دکتر دانیالی سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید اداهر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی لرستان برگزار شد و همچنین از خدمات دکتر سلیمانی تقدیر شد.

سید امین قاسمی مدیر کل جدید میراث فرهنگی و میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری لرستان در سخنانی وعده داد که در پایان دوره خدمتش در این پست، لرستان یکی از پنج استان نخست در زمینه گردشگری شود.

پایان پیام

کد خبر : 64170

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=64170

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.