رقابت بازیگران در مسابقه‌ای برگرفته از «شاهنامه»

«سیزده شمالی» عنوان مستند مسابقه‌ای جدید با حضور بازیگران است که آیتم‌های آن با بهره‌گیری از داستان‌های شاهنامه طراحی شده است. از این مسابقه با حضور بازیگران، عوامل و جمعی از اهالی سینما، شب گذشته (هفتم بهمن ماه) رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، به نقل از روابط عمومی سریال، در ابتدای این جشن رونمایی، محمد صدری مهر ـ مشاور طرح «سیزده شمالی» ـ از این مجموعه به عنوان حرکتی نو و گسترده در تولید سرگرمی‌های جدید برای مردم ایران زمین یاد کرد.

او توضیح داد: این مجموعه که برای پخش در سینمای خانگی تهیه شده، سبک و گونه‌ای از فیلم مسابقه‌های واقعه‌گراست، که می‌توانیم ادعا کنیم در آثار مشابه ایرانی، تا به حال چنین مسابقه واقعه‌گرایی به این شکل و ویژگی انجام نشده است.

وی تصریح کرد: در حالی که بسیاری از نمونه‌های مشابه این سبک از کار، اتفاقات و رقابت‌ها پیش‌بینی شده، ساختگی و فانتزی هستند اما مجموعه سیزده شمالی بسیار واقعی و جدی ساخته شده و اتفاقات و رقابت‌ها در بستر واقعیت رخ می‌دهند. ما در این تجربه، موقعیت‌هایی داشتیم که شرکت‌کنندگان از فرط هیجان و جو داغ مسابقه در همان زمان ضبط برنامه احساسات و گلایه‌های خاص خود را از نحوه داوری‌ها یا روند مسابقه ابراز می‌کردند و یا حتی از ادامه مسابقه منصرف می‌شدند و دوباره بازمی‌گشتند.

وی افزود: ما علاوه بر ایجاد فضای طبیعی و واقعی برای شرکت‌کنندگان مسابقه، این واقع‌گرایی را در مورد عوامل مجموعه و روند ساخت هم رعایت کردیم. به نحوی که تیم تولید هم در جریان مسابقه با اتفاقات غافلگیرکننده و غیرقابل پیش‌بینی روبرو می‌شد و کاملا اجازه دادیم مجموعه در بستر واقعیت شکل بگیرد و پیش رود.

صدری مهر در مورد هدف از ساخت این مجموعه با اشاره به این که دنیای مدرن و دنیای مجازی و سرگرمی‌های امروز به نوعی بسیاری از شادی‌ها و جمع‌های صمیمی دوستانه و خانوادگی را از ما گرفته است و افراد تنهایی و دوری از هم را در این عصر اطلاعات و ارتباطات بیشتر تجربه می‌کنند، اظهار کرد: ما قصد داشتیم با ساخت این مسابقه مردم را کمی از این تنهایی و دنیای مجازی دور کنیم و تشویق به فرهنگ با هم بودن و ساختن و تجربه لحظه‌های شاد در کنار یکدیگر کنیم تا این فرهنگ هر چه بیشتر ترویج پیدا کند.

به گفته صدری مهر، بازی‌های طراحی شده در این مسابقه هر آیتم آن مبتنی بر فرهنگ بومی کشورمان بوده و بسیاری از آنها برگرفته از محتوای شاهنامه است و سعی شده از همان نمادها و نشانه‌های منطقه بهشهر به عنوان محل فیلمبرداری مجموعه، بهره گرفته شود.

وی افزود: این فیلم مسابقه با حضور دو گروه از بازیگران چهره مرد و زن انجام گرفت که در گروه آقایان کامبیز دیرباز، محمدرضا هدایتی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی و در گروه خانم‌ها، سحر قریشی، لیلا اوتادی، سمانه پاکدل و بهاره افشاری حضور داشتند و با یکدیگر به رقابت پرداختند و حمید گودرزی داوری مسابقات را برعهده داشت.

وی ادامه داد: این دو تیم در طی ۱۰ روز با یکدیگر رقابت داشتند و در هر روز یک دور از مسابقات برگزار می شد. تیم بازنده باید برای دور بعد، یک نفر را از بین خودشان حذف می کرد تا به همین شکل تیم ها به مرحله نهایی برسند.

وی در پایان گفت: تجربه خوبی در ساخت این مجموعه به دست آوردیم و قصد داریم، فصل‌های بعدی مجموعه سیزده شمالی را هم بسازیم.

در ادامه این مراسم، کامبیز دیرباز، محمدرضا هدایتی، هادی کاظمی، امیر حسین آرمان، حمید گودرزی، سمانه پاکدل و سحر قریشی به روی صحنه آمدند و از تجربه ها و اتفاقات پیش آمده برایشان در طول این مسابقه گفتند.

گودرزی که داوری مسابقات این مجموعه را بر عهده داشت، در این مراسم اظهار کرد: در این مجموعه به طور کاملا واقعی شاهد یک مسابقه بودیم. در روزهای اول شرکت‌کنندگان با احترام و کمک بیشتر با هم مسابقه می‌دادند اما هرچه پیش رفتیم، رقابت‌های جدی‌تری شکل گرفت.

دیرباز درباره تجربه خود در مجموعه سیزده شمالی گفت: این گونه کارها باید کاملا جدی و واقعی و به دور از شوخی باشد تا مخاطب از تماشای این مسابقات لذت ببرد و این مجموعه و فصل‌های بعدی آن مورد استقبال مردم قرار گیرد. به همین دلیل سعی کردیم با وجود تفاوت هایی که در بین خانم ها و آقایان هست و نمی تواند رقابت برابری باشد، مسابقه را جدی بگیریم و تمام تلاش خود را برای بردن در مسابقه داشته باشیم.

محمدرضا هدایتی هم در این مراسم گفت: مجموعه «سیزده شمالی» پروژه بسیار سنگینی بود که آن را می توان در مقایسه با ساخت فیلم های سینمایی، بزرگ تر دانست. بسیار از این رقابت ها لذت بردم و تجربه جدیدی بود که قبلا مانند آن را نداشتم.

در پایان این مراسم با حضور رضا جاپلقی تهیه کننده و سرمایه گذاران مجموعه، جوایز برندگان مسابقه اهدا شد.

بنابراین گزارش، مجموعه «سیزده شمالی» به کارگردانی علیرضا امینی، از شبکه سینمای خانگی به زودی پخش می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 76681 ساعت خبر : 11:14 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=76681
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات