گلونی

اسکار ۲۰۱۸ چه رکوردی را شکست؟

شمار بینندگان مراسم اسکار ۲۰۱۸ از شبکه ABC در مجموع به ۲۶.۵ میلیون نفر رسید که نسبت به آمار سال گذشته ۱۶ درصد کاهش دارد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بر اساس اولین آمارهای اعلام شده درباره بینندگان تلویزیونی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار، این مراسم چهار ساعته که از سوی شبکه ABC به صورت مستقیم پخش شد در مقایسه با ۳۲.۹ میلیون مخاطب این رویداد در سال ۲۰۱۷، نشان از نزول ۱۶ درصدی دارد.

آمار ۲۶.۵ میلیون بیننده مراسم اسکار ۲۰۱۸ بدون در نظر گرفتن بینندگان دیجیتال و موبایلی محاسبه شده است.

در حالی که تماشای مراسم اسکار اغلب به محبوبیت فیلم‌های نامزد اسکار بستگی دارد، فیلم «شکل آب» برنده جایزه بهترین فیلم امسال نسبت به برندگان این شاخه در پنج سال گذشته فروش بالاتری در گیشه داشته است. ساخته فانتزی «دل‌تورو» به فروش ۵۷ میلیون دلاری در سینمای آمریکا دست یافته که دو برابر بیشتر از فروش «مهتاب» برنده سال ۲۰۱۷ است.

پیش از این رکورد کم‌بیننده‌ترین مراسم اسکار به سال ۲۰۰۸ مربوط می‌شد که در آن فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» ساخته برادران «کوئن» برنده جایزه بهترین فیلم شد که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را بر آن داشت تدبیری برای مهیج‌ترشدن این مراسم بیاندیشد و از این رو تعداد فیلم‌های نامزد در شاخه بهترین فیلم از به حداکثر ۱۰ فیلم افزایش یافت با این وجود این استراتژی به ندرت به نتایج مطلوب دست یافت.

در میان نامزدهای بهترین فیلم جوایز امسال نیز هیچ یک از سه فیلم پرفروش‌ سال شامل «جنگ ستارگان: آخرین جدای»،‌«دیو و دلبر» و «زن شگفت‌انگیز» حضور نداشتند.

بر اساس اعلام شبکه ABC، شمار بینندگان پخش زنده جوایز گلدن گلوب که در ماه ژانویه ۲۰۱۸ برگزار شد به ۱۹ میلیون نفر رسید و جوایز گرمی ماه پیش نیز ۱۹.۸ میلیون بیننده داشته است.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل