هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

امیریوسفی: خالق قلب سیمرغ وقت تپیدنش نیست

محسن امیر یوسفی در پی اکران فیلم انیمیشن «قلب سیمرغ» وحید نصیریان نوشتاری را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، کارگردان «آشغالهای دوست داشتنی» در این نوشتار که در اختیار ایسنا قرار گرفته نوشته است: ««قلب سیمرغ» وحید، قرار است اکران شود در حالی که قلب وحید از حرکت ایستاده است. خود وحید اگر الان زنده بود از ته دل میخندید به این ترکیب «قلب سیمرغ» و قلب وحید! ولی ای کاش وحید اینقدر شاد و سرزنده نبود!

ای کاش از اون کارگردان‌های گوشه گیر و عبوس و تلخی بود که وقتی خبر رفتنش را میشنیدی اینقدر دلت نمیسوخت و حداقل خودت را تسلی میدادی و میگفتی معلوم بود از دنیا بریده! یا تو دنیا هم دلخوش نبود! یا هر فکر کوفتی دیگه که بتونی باهاش خودت را آروم کنی و بگی الان در زیر خاک آرامش دارد یا همون جمله ازلی و ابدی ما ایرانیان را بگوئی یعنی: راحت شد!

ولی اینطور نبود، وحید در زندگیش شاد و سرحال و قدرتمند بود، غمها و دلخوری‌های زیادی داشت ولی بلد بود چطور همه آنها را کنترل کند و با یک خنده برگردد سرکارش!

میتوانست ساعت‌ها با لذت از دختردلبندش ماهور حرف بزند و قربون صدقه‌اش برود، میتوانست ساعت‌ها از طرحها و کارهای توی سرش بگوید و غش غش بخندد و میتوانست از مدیرانی حرف بزند که سالهای سال او را بردند و آوردند و آخرش هیچ! حتی میتوانست ساعتها از بیمعرفتی و شیطنت بعضی همکارانش بگوید و درآخر با خندهای از همه آنها بگذرد که البته خدا نگذرد!

مرگ حق است ولی برای وحید وقتش نبود، اصلاً وقتش نبود و چرا قبل از نمایش«قلب سیمرغ»؟! فیلمی که اولین انیمیشن سه بعدی بلند سینمای ایران است و سالهای زیادی از عمر و جان وحید را گرفت. «قلب سیمرغ» به سختی و با مشکلات مالی و کاری زیادی ساخته شد ولی حال که وقت تپیدن این قلب است، خالقش نیست.

اکران «قلب سیمرغ» دیرهنگام است ولی حداقل مرهمی است برای بازماندگان و دوستان وحید نصیریان که هم شاهد تلاش، امید و سرزندگی او بودند و هم شاهد رنجهای ذهن خلاق و نبوغ آمیزش که قدر و قیمتش در سینمای ایران دانسته نشد. روحش شاد است.»

پایان پیام

کد خبر : 83092 ساعت خبر : ۱۲:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=83092

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات