گلوله‌چوبی منتشر شد

«گلوله‌چوبی» مجموعه نمایشنامه‌ای است به نویسندگی اوتو هاینریش کُنِر و پتر هانتکه از نویسندگان بنام ادبیات آلمانی که با ترجمه‌ حمزه علی‌محمدی روانه‌ بازار کتاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در معرفی ناشر از این مجموعه عنوان شده است: این کتاب شامل نمایشنامه «گلوله‌چوبی» از بهترین آثار اتوهاینریش کُنِر است. که در آن توانسته نگاهی واقع‌بینانه را نسبت به سربازان ارتش آلمان در جنگ جهانی دربرابر مخاطبش قرار دهد. «گلوله‌چوبی» حقیقت انسانی و ذات سربازانی را در جنگ نشان می‌دهد که شاید هیچ‌کدامشان نسبت به عملی که انجام داده‌اند رضایتی نداشته و تنها ترس باعث بسیاری از جنایات بوده است و این نگرش کنر را باید در خاطرات خود او که یکی از سربازان ارتش نازی بوده جست‌وجو کرد. از دیگر آثار او می‌توان به نمایش‌های «تغییر زمان»، «اتاقی در مرز بابل» و «راه سیبری» اشاره کرد. وی در سال ۱۹۹۶ در شهر کاسل آلمان درگذشت.

«خوش‌آمدگویی» نام یک تک‌گویی به نویسندگی پتر هانتکه نویسنده‌ی برنده جایزه نوبل ادبیات، نمایشنامه‌ دیگری است که در این کتاب به چاپ رسیده. او در این نمایش سعی کرده هر چه بیشتر نقد خود را از طبقه‌ سرمایه‌دار اروپا مطرح سازد و با نگاهی آمیخته با واگویه‌های کلامی اعتراض خود را به این شکل اقتصاد بیان کند. در نگاهی کلی به این نمایشنامه مهمترین مسئله‌ای که به چشم می‌خورد شیوه روایی متفاوت پتر هانتکه است، گونه ای بیان نمایشی که «خوش‌آمدگویی» را با دیگر نمایش‌های این نویسنده بزرگ متفاوت می‌سازد. از باقی آثار او می‌توان «ترس دروازه‌بان از ضربه پنالتی»، «داستان کودکان»، «بر فراز دهکده‌ها»، «پیمودن دریاچه کنستانس» و «کاسپار» را نام برد.

کتاب «گلوله‌چوبی» با ترجمه حمزه  علی‌محمدی در ۸۴  صفحه و قطع رقعی با مشارکت انجمن فرهنگی اتریش در ایران و به همت نشر نقطه مکث در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه به بازار کتاب کشور عرضه شده است.

پایان پیام

کد خبر : 85281 ساعت خبر : 8:32 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=85281
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات