خط‌ فقر روی ماست

خط‌ فقر روی ماست

در خبرها آمده بود که ۳۳ درصد جمعیت ایران در فقر مطلق به سر می‌برند و خط فقر در سال ۹۶ به ۴میلیون تومان رسیده است.

پایگاه خبری گلونی، محسن حسینی‌خواه: ذکر این نکته در اول کار ضروری است که ما زیر خط فقر نیستیم و خط فقر است که روی ما قرار دارد. یعنی فی الواقع ما در جای خود بودیم و این خط فقر بود که آمد بالای سرِ ما. مردم نباید نگران خط فقر باشند و خط فقر هم مثل بقیه موارد در اینجا دچار حباب قیمتی و گرفتار سفته بازی شده است.

خط‌ فقر روی ماست

امروز می‌خواهم در مورد یکی از روش‌های بسیار خوب و کار راه بینداز حل مشکلات صحبت کنم. قضیه با یک مثال روشن‌تر می‌شود. اگر شما بخواهید آمار گردشگران در محل خود در نوروز را افزایش دهید، به جای شمارش تعداد افرادی که مدت یک روز در آنجا اقامت داشته‌اند، تعداد افرادی که به مسافرت به استان شما فکر کرده‌اند را حساب کرده و می‌بینید که عجب ما چقدر مسافر داشتیم و نمی‌دانستیم. این روشی هست که سال‌هاست استفاده شده و امتحان خود را پس داده است.

در اینجا هم همین روش کارساز است. به جای اینکه ما مردم را به بالای خط فقر ببریم که کاری بسیار مشکل و حتی غیرممکن است، خط فقر را به زیر مردم بیاورم. به این صورت که با افزایش قیمت دلار معادل دلاری خط فقر هر روز کاهش پیدا می‌کند. یعنی در زمان دلار چهار تومانی، خط فقر هزار دلار است و در زمان دلار شش تومانی خط فقر ۶۶۷ دلار است. و هر چی این دلار بالا برود بدیهی است معادل دلاری خط فقر هم کم شده و مردم هر روز ثروتمند‌تر از روز قبل می‌شوند.

امیدوارم با این توضیحات بنده قانع شده و به گوشه‌ای رفته و برای افزایش قیمت دلار دعا کنید که خیر شما در این است.

پایان پیام

کد خبر : 88447 ساعت خبر : 8:27 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=88447
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات