ورودی خرم‌آباد فقط جای عرضه سوغات لرستان است

ورودی خرم‌آباد فقط جای عرضه سوغات لرستان است

به گزارش پایگاه خبری گلونی ورودی‌ شهرهای لرستان در تعطیلات نوروزی سامان‌دهی نشده است. البته در کمتر سالی این کار انجام نشده است و امسال هم مانند سال‌های قبل اگر از چند بنر راهنمایی و تبریک سال نو بگذریم دیگر هیچ نشانی از نوروز و فرهنگ لری دیده نمی‌شود.

ورودی خرم‌آباد فقط جای عرضه سوغات لرستان است

فاجعه‌بارتر اینکه چندسالی می‌شود ورودی‌ شهرهای لرستان، به‌جای ارائه صنایع دستی و ایجاد بازارچه‌های کوچک محصولان فرهنگی این استان، مکانی شده است برای وانت‌های فروش کاک کرمانشاه. این وانت ها با افراشتن بنرهای بزرگی که روی آن نوشته شده است سوغات کرمانشاه، به استقبال مسافران نوروزی شهرهای لرستان می‌روند. به‌ قول ظریفی، گاهی مسافران یکه می‌خورند و فکر می کنند مسیر را اشتباهی آمده‌اند و به جای لرستان سر از کرمانشاه درآورده‌اند.

سروسامان دادن به ورودی‌ها، دست کم برای چند روز تعطیلات نوروزی نباید کار دشواری باشد. این کم‌کاری‌ها نتایج سخت و غیرقابل جبرانی به فرهنگ لرستان وارد می‌کند.

اداره کل میراث فرهنگی با کمک شهرداری‌ها و دیگر نهادهای مرتبط با گردشگری، می‌توانند در ورودی و خروجی شهرهای غرفه‌هایی را ایجاد کنند تا هر شهر بتواند صنایع دستی و محصولات و سوغات خود را در آنجا معرفی کند و در نهایت به فروش برسانند.

این پیشنهادها در همه این سال‌ها گفته شده است ولی گوش شنوایی برای آنها وجود ندارد. مدیران وقتی می‌توانند پس از پایان تعطیلات با یک مصاحبه مطبوعاتی و ارائه آمارهای رویایی از جذب گردشگر، همه‌چیز را به نفع خود خاتمه دهند، چرا باید به خود زحمت گوش کردن به درد دل دلسوزان این استان بدهند.
پایان پیام

کد خبر : 87282 ساعت خبر : ۱۰:۴۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=87282
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات