اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

خروج ۱۳۳۰ راس دام اهلی غیرمجاز از مراتع حفاظت شده باشگل

۱۳۳۰ راس دام اهلی که به صورت غیرمجاز و در زمان خارج از فصل چرا وارد مراتع منطقه حفاظت شده باشگل شهرستان تاکستان شده بودند توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان از مراتع ملی خارج شدند.

به گزارش پایگاه خبری گَلوُنی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش غیاثوند سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان با تایید خبر فوق اظهار کرد: در ابتدای سال جاری تعداد ۱۳۳۰ راس دام اهلی که به صورت غیرمجاز و در زمان خارج از فصل چرا وارد مراتع منطقه حفاظت شده باشگل شهرستان تاکستان شده بودند توسط محیط بانان از مراتع خارج شدند.

وی همچنین اضافه کرد: در این رابطه ۳ نفر متهم شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

سیاوش غیاثوند در پایان بیان کرد: منطقه حفاظت شده باشگل از جمله مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است که به موجب قانون از بین بردن رستنی‌ها، بوته‌کنی و چرای دام اهلی بدون پروانه و خارج از فصل در آن ممنوع است و از دامداران منطقه خواست ضمن احترام به قانون از واردکردن دام‌های خود به مراتع منطقه خودداری نمایند.

منطقه حفاظت شده باشگل

منطقه حفاظت شده باشگل با مساحت ۲۶۰۰۰ هکتار در هشت کیلومتری شمال غرب شهرستان تاکستان، در محدوده دهستان قاقازان قرار دارد.

این منطقه با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی دارای زیستگاه متفاوتی است. قسمت‌های جنوبی آن زیستگاه آهو و بقیه نقاط این تپه ماهور زیستگاه قوچ و میش است.

به دلیل خالی از سکنه بودن تعداد زیادی از روستاهای این منطقه، این ناحیه برای زیست حیات وحش بسیار مناسب بوده و علاوه بر آهو، قوچ و میش جانوران دیگری چون گرگ، روباه معمولی، شغال، گراز و خرگوش دشتی نیز در آن زندگی می‌کنند.

پایان پیام

کد خبر : 92256

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=92256

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.