سازمان‌های مردم نهاد پل بین مردم و دولت هستند

به گزارش پایگاه خبری گلونی، نخستین نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی و مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، دکتر حسن پسندیده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در این نشست که در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تشکل‌های محیط زیستی نقش بسزایی در حفاظت و حراست محیط زیست و جلوگیری از تخریب‌ها و آسیب ها به آن دارند و بدون هیچ چشمداشتی با علاقه وافر در این حوزه فعالیت می‌کنند و به مانند پل ارتباطی بین مردم و دولت عمل می‌کنند.

حسن پسندیده خواستار ارتباط و همکاری بیشتر سازمان‌های مردم نهاد با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین شد و افزود: با توجه به نقش آموزش و فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست، تشکل‌ها ظرفیت‌های خوبی در این زمینه دارند و می‌توانند با همکاری کانون‌های دانشجویی و رسانه‌ها نقش ارزنده‌ای در این زمینه ایفا کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین سپس با اشاره به ظرفیت‌ها و تهدیدهای محیط زیستی استان قزوین، تصریح کرد: خوشبختانه استان قزوین ظرفیت‌های بالایی در حوزه محیط زیست دارد و تنوع زیستی این استان بی‌نظیر است و البته اثرات تخریبی را در بعضی مکان‌ها می‌توان دید. با این حال دغدغه‌های محیط زیستی استان نسبت به بقیه نقاط کشور کمتر است.

توجه به باغستان‌های سنتی قزوین

پسندیده سپس به موضوع باغستان‌های سنتی استان قزوین اشاره کرد و گفت: باغستان‌های سنتی قزوین با قدمت بیش از هزار سال به عنوان یک میراث تاریخی به شمار می‌آید و باید به دقت از آن مراقبت نماییم چرا که تخریب آن بر شرایط آب و هوایی شهر قزوین تأثیر بدی خواهد گذاشت و نکته دیگر رعایت حقوق باغداران و مشارکت دادن آنها در تصمیم‌گیری‌های مربوط به باغستان‌هاست.

وی یادآور شد: مدیریت جدید قطعاً به دنبال کارهای نمایشی نخواهد بود و اهتمام ما جدیت  بیشر برای حل مشکلات و معضلات محیط زیست استان می‌باشد و بدیهی است نگاه به مقوله محیط زیست باید فرگیر بوده و از یکجانبه‌گرایی پرهیز شود چرا که ما نیاز به توسعه داریم به شرط تحقق توسعه پایدار که در آن کمترین خسرات و آسیب به محیط زیست وارد شود.

سازمان‌های مردم نهاد نیز در این جلسه به معرفی برنامه‌ها و فعالیت‌های خود پرداختند و دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را در حوزه محیط زیست استان بیان کردند و خواستار همکاری جدی محیط زیست استان قزوین با تشکل‌ها شدند.

پایان پیام

کد خبر : 91810 ساعت خبر : 10:57 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=91810
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات