گلونی

پرفورمنس به زمان کوانتوم در مجموعه پدرخوانده اجرا می‌شود

پرفورمنس به زمان کوانتوم

پرفورمنس«به زمان کوانتوم» با نویسندگی و کارگردانی شاهد علوی از ۱۲ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۰ در مجموعه پدرخوانده اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در خلاصه این نمایش آمده است: سوار بر جزئیات نگاهتان را، ادراک را به چالش می‌کشیم. در دنیایی
که در آن، می‌توان از هر جزء بی‌نهایت فهمید …

پرفورمنس به زمان کوانتوم در مجموعه پدرخوانده اجرا می‌شود

بازیگران  این اثر نمایشی؛ صبا بهرامی، شاهد علوی، مهدی علوی، ‌مائده مالکی، ‌ احمد قویپنجه، رضا سلیمانی و حسین پوراسماعیلی هستند.

سایر عوامل به زمان کوانتوم عبارتند از: اکلله، گیتار الکتریک، کاخن، اپرینگ درام، تانگ درام، ملودیکا، کاسهتبتی، کازو، اکارینا: (شاهد علوی)، گیتار آکوستیک: (احمد قوی پنجه)، تار: (معین رستمی)، روابط عمومی: (امیررضا هرمزی).

پرفورمنس «به زمان کوانتوم» از دوازدهم اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۰شب هر شب ساعت ۲۰ در مجموعه کافه پدرخوانده به نشانی: خیابان انقلاب – ضلع جنوب‌شرقی چهارراه کالج – نبش ساختمان اداری مترو – پلاک ۸۷۶ اجرا می‌شود.

پرفورمنس آرت یا نمایش اجرامحور (به انگلیسی: Performance Art) را به فارسی هنر اجرا یا هنر نمایشگون ترجمه کرده‌اند و هنریست مرتبط با دیگر رشته‌های هنری که برای بینندگانی اجرا می‌شود.

این اجرا می‌تواند از پیش نوشته شده یا فی البداهه، تصادفی یا کاملاً هماهنگ شده باشد؛ ذاتی و خود جوش یا دقیق از پیش طراحی شده، همراه با شرکت بینندگان یا بدون حضور آن‌ها باشد. همچنین اجرا می‌تواند به صورت زنده یا از طریق رسانه به نمایش درآید.

در واقع می‌تواند هر موقعیتی را که دارای چهار عنصر پایه‌ای: زمان، مکان، بدن اجراکننده یا حضور رسانه‌ای آن و رابطهٔ میان اجراکننده و بیننده است، شامل شود. این هنر می‌تواند هرجایی اجرا شود، در هر محل یا با هر تنظیمات و هر مدت زمانی. حرکات و اعمال یک شخص یا یک گروه در یک جای خاص و زمان خاص کار را شکل می‌دهند.

این هنر در دههٔ شصت میلادی از دل هنرهای تجسمی بیرون آمد اما غالباً آن را به هنرهای نمایشی نزدیک می‌دانند، هرچند بسیاری از اجراگران به تمایز قاطع هنر اجرا بر هنر نمایشی اصرار دارند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل