یلدای سرد و باشکوه استاد محمود راد در قاب تصاویر

یلدای سرد و باشکوه استاد محمود راد در قاب تصاویر

نمایش «یلدای سرد و باشکوه استاد محمود راد» به کارگردانی رها تقی‌نیا از ۲ تا ۱۸ اردیبهشت ساعت ۲۱.۳۰ در تماشاخانه شانو اجرا می‌شود.

گزارش تصویری پایگاه خبری گُلوَنی از نمایش «یلدای سرد و باشکوه استاد محمود راد» را ببینید:

تئاتر شاخه‌ای از هنرهای نمایشی است که به بازنمودن داستان‌ها برابر تماشاکنان می‌پردازد. به جز سبک معیار گفتار دراماتیک، تئاتر گونه‌های دیگری نیز دارد مانند اپرا، باله، کابوکی، تعزیه، خیمه شب بازی و پانتومیم.

تئاتر یکی از هنرهای هفتگانه است. کسانی که دربارهٔ به وجود آمدن تئاتر جستجو کرده‌اند می‌گویند سر چشمه آن از آیین هاست. آیین به مراسم مذهبی و اجتماعی می‌گویند. مثل مراسم عروسی در ایران و مراسم رقص‌های مخصوص در کشورهای دیگر انسان همیشه دوست داشته‌است به اتفاقاتی که خارج از اراده و میل اوست تسلط داشته باشد و این ویژگی اصلی تئاتر است. تئاتر در مقایسه با هنرهای دیگر امکانات زیادی دارد برای اینکه از هنرهای دیگر مثل نقاشی، ادبیات، معماری، موسیقی و … در آن استفاده می‌شود کلمه تئاتر (theater) در اصل از کلمه تآترون (theater on) است که قسمت اول آن تیه ((thea تماشاگران یا محله تماشا است.

در زمان‌های قدیم، تماشاگران در سرازیری تپه‌ها می‌نشستند و مراسم مذهبی را که با آداب و تشریفات مخصوص در پایین همان تپه یا کناره معبد که محل عبادت بوده، تماشا می‌کردند. موسیقی، رقص، گفتار، صورتک، لباس، اجراکنندگان، تماشاگر و صحنه در اجرای آیین آرایش توسط رنگ، خاکستر یا جوهر که سطح بدن را می‌پوشاند برای کامل کردن صورتک و لباس بکار می‌رود آنطور که گریم در تئاتر این کار را انجام می‌دهد.

پایان پیام

عکاس: امیررضا هرمزی

کد خبر : 90130 ساعت خبر : ۰:۳۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=90130

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.