قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷

قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه خبری گلونی، گرمای این روزها و روزه‌داری در ماه مبارک رمضان باعث نشد تا روزه‌داران از دو روز جهانی محیط زیست و دوچرخه‌سواری غافل شوند.

در شهرهای کوچک وبزرگ ایران، مردم طبیعت دوست با برنامه‌های متنوع این روز را گرامی داشتند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.

۱. پاکسازی محیط و فرهنگ سازی در استان فارس

قرار سبز فارس

بمناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست و در آستانه روز جهانی اقیانوس‌ها پاکسازان طبیعت فارس، صدوشصت و سومین برنامه خود را به فرهنگسازی و پاکسازی تنگه گردو کَنَک اختصاص دادند.

بدین ترتیب که گردشگران کمتر از ظروف یکبار مصرف استفاده کرده و اقدام به پاکسازی منطقه از زباله کردند و سپس این زباله‌ها بوسیله اهالی منطقه به محل دفن زباله منتقل شد.

۲. خصوصی‌ها و دولتی‌های شیراز همه آمدند

قرار سبز فارس

در هفته محیط زیست، با همت برخی از انجمن‌های مردم نهاد میراث زاگرس یعنی ایلفا، سبزباشیم، موسسه یک گام تا رهایی و  نیز با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، سازمان مدیریت پسماند و هیأت دوچرخه‌سواری شیراز با حضور عضو شورای شهر شیراز، دامنه کوه‌های دراک از زباله پاکسازی شد و زباله‌ها توسط ماشین حمل زباله از محل تخلیه و به سایت دفن زباله انتقال یافت.

۳.رودخانه گردشگری بروک اقلید پاکسازی شد

قرار سبز اقلید فارس

انجمن همیاران وپاکسازان طبیعت شهرستان اقلید با همکاری اداره محیط زیست، بهداشت شهر وگروهی ازپاکبانان، بخش وسیعی از رودخانه گردشگری بَروک را در برنامه هفتاد و نهم خود پاکسازی کردند.

زباله‌های جمع‌آوری شده به سایت دفن زباله انتقال یافت.

۴. شیروانی‌ها از میدان تا میدان را پاکسازی کردند

قرار سبز شیروان

در روز جهانی محیط زیست با همت انجمن طنین پاکبانان شیروان پاکسازی مسیر میدان امام علی تا میدان عدل انجام شد.

۵. پیاده راه لاهیجان از زباله‌های کوچک خطرناک پاک شد

به مناسبت هفته محیط زیست برنامه پاکسازی ته سیگار در پیاده‌راه استخر لاهیجان توسط انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان انجام شد. این حرکت محیط زیستی با استقبال شهروندان لاهیجانی مواجه گشت.

۶.مجسمه کوهنورد هم پاکسازی شد

ه

کارگروه فرهنگی تورنگ و بوم بانان گیلان پنجمین برنامه هفتگی جمعه‌ها با محیط زیست خود را به پاکسازی بام سبز لاهیجان و مجسمه کوهنورد اختصاص دادند.

۷.رکاب‌زنی دوچرخه‌سوران مهابادی در مسیرهای پرترافیک شهر

همزمان با روز جهانی دوچرخه‌سواری، طی فراخوانی تعداد ۲۸۰ دوچرخه‌سوار مهابادی در محل تعیین شده حضور یافته و در جهت ترویج فرهنگ سازی دوچرخه‌سواری در مسیرهای پر ترافیک شهر به مسافت ۴ کیلومتر رکاب زدند.

در این همایش تعدادی از اعضای انجمن سبزاندیشان به ویژه بانوان دوچرخه‌سوار حضور چمشگیری داشتند و درپایان نیز با قرعه کشی به ۳۵ نفر جوایزی اهدا شد.

۸.دهلرانی‌ها هوای ورزشکاران را دارند

با هدف ترویج پیاده‌روی به همت انجمن مرزنشینان سبز دهلران، میز و صندلی‌هایی  با لاستیک‌های فرسوده در مسیر پیاده‌روی آبگرم ساخته شد.

۹.کوهنوردان بادرودی صعود شبانه کردند

 ۳۴ نفر از گروه کوهنوردی دوستان کوهنورد بادرود به قله کرکس شهر نطنز استان اصفهان صعود شبانه کردند.

۱۰. نورآباد ممسنی روز جهانی محیط زیست را با دوچرخه‌سواری گرامی داشت

قرار سبز ممسنی
قرار سبز ممسنی

بمناسبت روز جهانی محیط زیست، هفدهمین برنامه سه شنبه‌های بدون خودرو در نورآباد با همت حامیان طبیعت زاگرس ممسنی و گروه دوچرخه‌سواران این شهردر استان فارس برگزار شد.

۱۱. دو روز جهانی طبیعت و دوچرخه در خوزستان گرامی داشته شد

قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷
قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷

انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی محیط زیست با شعار «امانتدار آیندگان باشیم تا هدیه‌دهنده طبیعتی بیمار به کودکانمان نباشیم» در منطقه تفریحی خارستان در استان خوزستان صدودومین برنامه محیط زیستی خود را برگزار کرد.

همچنین جمعی از اعضای انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی دوچرخه و در حمایت از کمپین سه شنبه‌های بدون خودرو، با وجود گرمای بسیار زیاد و شرایط نامساعد جوی، مسیری چندین کیلومتری را رکاب زدند.

۱۲. گلستانی‌ها جلسه هم‌اندیشی برگزار کردند

قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷
قرار سبز هفته سوم خرداد ماه ۱۳۹۷

در کردکوی استان گلستان جمعی از تشکل جهان‌نما به مناسبت هفته محیط زیست جلسات هم‌اندیشی برگزار کردند.

پایان پیام

کد خبر : 94238 ساعت خبر : 10:53 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=94238
اشتراک در نظرات
اطلاع از
2 Comments
چیدمان
اولین نظرات آخرین نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

با درود
از اینکه خبر گروه دوستان کوهنورد بادرود رو بازتاب نمودید بسیار سپاسگزارم ، موفق و سربلند باشید

سلام

در مورد شماره ۹ باید عرض کنم کوه کرکس در نطنز است.