مسیر آبشار بیشه تابلوی راهنما ندارد

مسیر آبشار بیشه تابلوی راهنما ندارد

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، منطقه بیشه و آبشار زیبایش، پربازدیدترین منطقه گردشگری لرستان است و در روزهای تعطیل پذیرای سیل مسافران و گردشگران است. اما این منطقه به اندازه بازدید و اهمیت خود هنوز از نظر امکانات پیشرفت نداشته است.

یکی از مهمترین مشکلات در رسیدن به آبشار، نبود تابلوهای راهنمایی در مسیر است. به‌ویژه در تقاطعی که از یک سو به جاده سراسری و روستای آبستان می‌رود و از سوی دیگر به سمت جاده سپیددشت می‌رود.

سال‌هاست بازدیدکنندگانی ک برای نخستین بار به آبشار بیشه می‌روند، هنگامی که به این سه راهی می‌رسند سردرگم می‌شوند و اگر راه‌بلدی آنجا نباشد به اجبار یا نتظر می‌مانند تا خودرویی عبور کند و از آن مسیر درست را بپرسند و یا یکی از دو مسیر پیش رو را در پیش بگیرند.

باتوجه به بازدید بالای آبشار و دریافت ورودی پنج‌هزارتومانی، به نظر نمی‌رسد مشکل مالی بابت سروسامان دادن جاده و زدن علائم راهنمایی وجود داشته باشد.

برای مثال در همین هفته که ۵ روز تعطیلی خواهیم داشت، و سیل گردشگر به آبشار بیشه روان شده است، می‌توان گوشه‌ای از درآمد حاصل از ورودی خودروها را برای این موضوع هزینه کرد.

مسیر آبشار بیشه تابلوی راهنما ندارد

این آبشار زیبا که در ۶۵ کیلومتری خرم‌آباد قرار دارد به‌دلیل داشتن جاده دسترسی آسفالت و جنگل‌های انبوه زاگرش در این منطقه، فرصت مناسبی را برای جذب گردشگران فراهم کرده است.

آبشار بیشه چهل و هشتمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰ متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار است و عرض تاج آبشار ۲۰ متر است. در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پُرآب متعددی دیده می‌شود که پس از گذشتن از ایستگاه قطار آبشار بیشه را تشکیل می‌دهند. به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه می‌توان آن را یک منطقه گردشگری مناسب دانست.

چگونه به آبشار بیشه برویم؟

از مسیر راه‌آهن دورود به وسیله قطار در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی دورود است و حدود ۳۵ دقیقه با شهرستان دورود فاصله دارد واز طریق ماشین ۱۳۰ کیلومتربا دورود فاصله دارد.

این آبشار در کنار ایستگاه راه‌آهن بیشه در مسیر تهران-جنوب قرار گرفته‌است. دسترسی ماشین رو و آسفالته به این آبشار از طریق شهر خرم‌ آباد که حدود ۶۰ کیلومتر مسافت را باید طی کرد. راه دسترسی آسفالته از راهِ شهرستان خرم‌ آباد در دل کوه‌های زاگرس و در بخش پاپی است.

شما باید از پلیس راه خرم آباد در جاده تهران راه بیشه را در پیش بگیرید.

پایان پیام

کد خبر : 93606 ساعت خبر : ۱:۳۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=93606

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.