قلعه فلک الافلاک وارد لیست ثبت جهانی می‌شود؟

قلعه فلک الافلاک وارد لیست ثبت جهانی می‌شود؟

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اگر آزادسازی قلعه فلک الافلاک امسال انجام شود در لیست ثبت جهانی سال آینده قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، علی اصغر مونسان در بازدید از قلعه فلک الافلاک اظهار کرد: این بنای تاریخی یک موزه باستان شناسی و مردمی بی‌نظیر است که توصیه می‌شود همگی از آن بازدید کنند.

وی ادامه داد: دو میلیارد تومان اعتباری که در سال ۹۶ برای این بنای تاریخی در نظر گرفته شده بود هم اکنون به ۳۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که در این رابطه مدیر ارشد استان پیگیری‌های زیادی داشته است.

مونسان ادامه داد: عدد خوبی برای مرمت‌هایی که در اینجا مورد نیاز هست دیده شده که امیدواریم با سرعت این کار انجام شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه ساختمان‌های جنبی نیز در حال ترمیم و مرمت هستند، اضافه کرد: در رابطه با تغییر کاربری‌های این بناها با استاندار همفکری خواهیم کرد تا استفاده‌های لازم را از آنها ببریم چراکه این بناها ساختمان‌های زیبایی هستند که می‌توانند به هتل‌های بی‌نظیر و یا موزه تبدیل شوند؛ البته باید بررسی کرد که کدام کاربری مورد نیاز است.

قلعه فلک الافلاک وارد لیست ثبت جهانی می‌شود؟

مونسان تاکید کرد: آزادسازی قلعه فلک الافلاک اگر به صورت کامل انجام شود طرح‌های توسعه در این بخش پیش خواهند رفت و به طور قطع در آینده نزدیک این جا تبدیل به مجموعه بی‌نظیری برای میراث می‌شود.

وی در رابطه با آزادسازی قلعه فلک الافلاک گفت: هم اکنون طبق توافقات خوبی که با ارتش انجام شده به صورت کامل تخلیه کرده‌اند و بخش‌هایی از سپاه باقی مانده که همراهی خوبی داشتند و قرار است تا پایان نیمه اول سال ۹۸ این محل را ترک کنند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: با توجه به مطالباتی که مردم برای ثبت این اثر از ما دارند، اگر آزادسازی تا پایان امسال انجام شود یکی از سهمیه‌های ثبت جهانی را با قلعه فلک الافلاک در سال ۹۸ جابه‌جا کنیم و در لیست قرار می‌گیرد.

پویش ملی حامیان فلک الافلاک

پایان پیام

کد خبر : 96933 ساعت خبر : 1:35 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=96933
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات