هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

تفاوت افزایش جمعیت در ایتالیا و ایران

پایگاه خبری گلونی، محمد پورخداداد: دولت ایتالیا برای حمایت از خانواده و تشویق مردم به بچه‌دار شدن، به آن دسته از زوج‌هایی که در انتظار فرزند سوم باشند، یک قطعه زمین کشاورزی می‌دهد.

قابل پیش‌بینی است که این خبر شاهدی باشد که برای موافقان بچه‌دار شدن بیشتر خانواده‌های ایران، از غیب رسیده باشد. خبری که می‌شود به آن استناد کرد و حرف خود را به کرسی نشاند.

موافقان خواهند گفت که غربی‌ها سرمشق تک‌فرزندی را به ما دادند حالا خود برای بچه سوم جایزه گذاشته‌اند.

اما همه ماجرا این نیست و زوایای دیگری هم دارد. اگر ایتالیا یا هر کشور پیشرفته دیگری برای بیشتر بچه‌دار شدن می‌کند، احتمالا برای ازدیاد جمعیت خود زمینه‌سازی‌ کرده است.

حتما در برنامه خود مسئله بهداشت و درمان، آموزش و در آینده بازار کار را لحاظ کرده است. مطمئنا آنها مانند ما مشکل نبود بازار کار برای نزدیک به چهار میلیون فارغ‌التحصیل در یکی دو سال آینده را ندارند.

مطمئنا ایتالیا نزدیک به ۲۴ میلیون خانواده تحت پوشش سازمان‌های حمایتی را ندارند.

احتمالا درآمد بیش از دوسوم مردم ایتالیا پایین‌تر از خط فقر اعمال شده توسط دولتشان نیست و حداقل دستمزد دریافتی کارگران یک‌سوم خط فقر نیست.

شرایط مالی و امید به آینده مهم‌ترین نقش را در افزایش جمعیت خانواده دارد. ذوجی که به سختی هزینه ماهیانه خود و تک‌فرزندشان را به‌دست می‌آورند و حتی خرید پوشک بچه برایشان دغدغه است، حتی فکر بچه دوم و سوم در مخیلشان نخواهد آمد.

هیچکس با افزایش جمعیت در کشوری مثل ایران مخالف نیست، به شرطی که زیرساخت‌ها فراهم باشد و ازدیاد جمعیت زنپگی خانواده‌ها را از این هم مشقت‌بارتر نکند.

پایان پیام

کد خبر : 104876 ساعت خبر : ۱۱:۱۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=104876

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.