هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

تلویزیون باید خودش به نقد خودش بپردازد

تلویزیون باید خودش به نقد خودش بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، خبرآنلاین نوشت: خبر ساعت ۲۲ یکشنبه شبکه سه، با ده دقیقه تاخیر و عذرخواهی مجری خبر پخش شد. دلیل این تاخیر عجیب، پخش نخستین قسمت سریال مناسبتی «حوالی پاییز» بود!

امشب (یکشنبه ششم آبان)، پخش نخستین قسمت از سریال مناسبتی «حوالی پاییز» به کارگردانی حسین نمازی، باعث به‌هم خوردن کنداکتور شبکه سه شد. این در حالی است که این سریال، مانند پخش زنده یک مسابقه ورزشی، غیرقابل پیش‌بینی نبود!

این اتفاق در حالی رخ داد که مجری خبر ۲۲ در ابتدای اخبار گفت: از بی‌نظمی و رفتار غیرحرفه‌ای که بابت تاخیر در پخش خبر شد، عذرخواهی می‌کنم!

سریال «حوالی پاییز» که در ۲۱ قسمت قرار است به مناسبت دهه آخر صفر روی آنتن شبکه سه برود، در نخستین شب پخش، باعث شد جدول پخش برنامه‌های این شبکه به‌هم بخورد و اخبار ساعت ۲۲ با ۱۰ دقیقه تاخیر پخش شود.

این اتفاق درحالی رخ داد که علی فروغی مدیر شبکه سه با حضور در برنامه «حالا خورشید»، از رعایت دقیق کنداکتور در این شبکه و پخش برنامه‌ها با هماهنگی شورای کنداکتور شبکه سه صحبت و بر آن تاکید کرد.

تلویزیون باید خودش به نقد خودش بپردازد

در همین رابطه رضا ساکی نوشت:

دیهی است اگر اخبار ساعت ۲۲ در دهه شصت یا هفتاد فقط یک دقیقه دیرتر روی آنتن می‌رفت فاجعه رخ می‌داد.

هنوز هم اخبار ساعت ۱۴ و پخش به موقع آن، پیام‌های سیاسی و اجتماعی (به معنی امنیت اجتماعی) به همراه دارد و هرگز نباید خللی در پخش آن ایجاد شود.

حالا اگر برای اخبار ساعت ۲۲ این حد از دیسیپلین رعایت نشد و مثلا به خاطر پخش فوتبال کمی دیرتر پخش شد عیب ندارد، چون هماهنگی شده است و مخاطبان در جریان هستند و البته خبر تلویزیون تنها منبع خبری مردم نیست.

اما اگر به هر دلیل کسی اشتباه کرد و خبر دیرتر پخش شد آیا باید ماجرای ناهماهنگی روی آنتن بیاید؟ یا خبر باید خبرش را بخواند؟

پاسخ واضح است و طنز حالا خورشید هم جذاب است.

تلویزیون باید خودش به نقد خودش بپردازد.

این راه درست است و طنز وسیله خوبی برای نقد است.

پایان پیام

کد خبر : 104784 ساعت خبر : ۷:۳۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=104784

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.