گلونی

دره باستانی خرم آباد و شگفتی در پاییز

قلعه فلک الافلاک در پاییز

قلعه فلک الافلاک در پاییز

دره باستانی خرم آباد و شگفتی در پاییز

به گزارش پایگاه خبری گلونی، شهر خرم‌ آباد در میان ارتفاعات زاگرس قرار گرفته است. در میان دره باستانی خرم‌ آباد مردم در شهری زندگی می‌کنند که ابرها تا پشت بام خانه‌شان پایین می‌آید.

لرستان در زاگرس چین‌خورده و مرتفع واقع شده است. درود، الیگودرز و ازنا در زاگرس مرتفع قرار دارند و بقیه استان لرستان در زاگرس چین‌خورده است.

همین امر باعث شده لرستان پر از آبشار و پر از دره‌های بزرگ و کوچک باشد و رودخانه‌های پرخروشی در آن جریان پیدا کنند.

این روزها پاییز در شهر خرم‌آباد جلوه‌گری می‌کند. درختان خرم‌آباد هزار رنگ شده‌اند و باران بسیار در این شهر می‌بارد.

ولی‌الله میراسماعیلی پاییز خرم‌آباد را به تصویر کشیده است؛ وقتی که ابرها تا پشت بام خانه‌ها پایین آمده‌اند و شهر باران‌خورده است، خرم‌آباد زیباتر از همیشه به نظر می‌رسد.

وقتی برگ های پاییزی مثل سنگفرش خیابان می شوند، خیابان را از هر زمان دیگری زیباتر می کنند.

اگر باران نباشد صدای خش خش برگ ها، زیباترین موسیقی پاییز است که می توان شنید. اگر هم باران ببارد که می توان آرام بخش ترین موسیقی این فصل را در شهر زیبای خرم آباد شنید و لذت برد.

 

 

پاییز و زمستان در دره باستانی

در پاییز و زمستان باران مهمان همیشگی کوچه، خیابان و خانه های مردم خرم‌آباد است.

این باران که گاه تبدیل به سیلاب شهری می‌شود، باعث می‌شود سرشاخه‌های دز و کرخه پرآب شوند و کشکان خروشان‌تر از همیشه به سمت دشت خوزستان روانه شود.

رشته کوه سپیدکوه، کوه یافته، مخمل‌کوه، کمر سیاه، شیرکشوه، مدبه و ارتفاعات زیبای ۸۰ پهلو، خرم‌آباد را در میان گرفته‌اند و هنگامی که ابرها بر فراز این کوهستان می‌بارند، جلوه‌های زیبایی از طبیعت را می‌توان دید.

عکس‌های ولی‌الله میراسماعیلی را ببینید:

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل