اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

پیام ویدئویی دکتر محمد جواد ظریف خطاب به ملت ایران

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی،‌ دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه پیامی ویدئویی منتشر کرد.

پیام ویدئویی دکتر محمد جواد ظریف خطاب به ملت ایران

واکنش دکتر ظریف به لیست تحریم های غیر قانونی و یکجانبه آمریکا

 آمریکا در یک عملیات روانی از سر استیصال برای مفصل کردن فهرست نهادهای تحریم شده ایرانی – که ناخواسته هدف قرار گرفتن مردم عادی ایران را نیز نشان داد – یک بانک که ۶ سال پیش تعطیل شد و یک کشتی که سال گذشته غرق و به صورت گسترده ای رسانه ای شد را هدف تحریم های خود قرار داد.” #آمریکا منزوی است.

توئیت دکتر ظریف درباره اعمال دوباره تحریم های آمریکا علیه ایران

امروز، ایالات متحده با اِعمال دوباره تحریم‌ ها علیه ایران که مردم عادی را هدف گرفته، به عالی ترین دادگاه سازمان ملل و شورای امنیت دهن‌کجی کرد.

اما ایالات متحده از این قلدرمابی نتیجه معکوس می گیرد؛ نه فقط به این خاطر که برجام مهم است، بلکه به این خاطر که جهان نمی‌تواند به ترامپ و شرکایش اجازه دهد نظم جهانی را نابود کنند. ایالات متحده – و نه ایران – منزوی شده است.

گفتگوی تلفنی دکتر ظریف با همتایان انگلیسی و نروژی

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوهای تلفنی جداگانه با وزیران امور خارجه انگلیس و نروژ در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برجام، گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در این گفتگو ضمن تاکید بر پایبندیِ انگلیس و سایر اعضای برجام به این توافق لزوم اتخاذ و اجرای فوری سازوکارهای ویژه اروپا را برای تدوام همکاری‌های اقتصادی با ایران مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این گفتگو ضمن اعلام حمایت از اجرای برجام‌ بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

ادعای پلیس دانمارک در خصوص یک شهروند نروژی-ایرانی نیز از دیگر محورهای گفتگو بود که طی آن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر لزوم روشن شدن همه ابعاد موضوع و همکاری همه جانبه ایران با دولت های اروپایی برای روشن شدن حقایق تاکید کرد.

پایان پیام

کد خبر : 105338

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=105338

نظرات بسته شده است.