شهید سید نورخدا موسوی سوژه مستند شد

مستند «دلم تا چند یارب خسته باشد» که برشی کوتاه از زندگی شهید سید نورخدا موسوی است، تهیه شد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی؛ مستند «دلم تا چند یارب خسته باشد» به کارگردانی محسن مرادی، تهیه شده است و برشی کوتاه از زندگی شهید سید نورخدا موسوی و پرستاری عاشقانه همسری فداکار که سال‌ها در کنارش به‌عنوان اسوه صبر و مقاومت ایستادگی کرده، می‎پردازد.

این مستند با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و آوین فیلم ساخته شده از سیمای شبکه افلاک لرستان پخش می‎شود.

تصویر و تدوین این مستند را مهران یاراحمدی، دستیار کارگردان را رضا سلیمانی، تصویر هوایی عارف زیودار، مدیر تولید را امیر امیدنژاد، مدیر هماهنگی را مجتبی مرادی و صدابرداری این مستند را اسماعیل صارمیان بر عهده دارد.

محسن مرادی، کارگردان مستند «دلم تا چند یارب خسته باشد» در این باره گفت: شهید سید نورخدا موسوی هدیه‌ای بود که خدا به این شهر و دیار داده بود تا چراغ راهنمایی برای پیدا کردن مسیر باشد.

شهید سید نورخدا موسوی

وی افزود: افتخار و لیاقتی بود که نصیب تیم شهدایی «آوین فیلم» شد که بتواند این مستند را درباره شهید همیشه زنده وطن شهید سید نورخدا موسوی تهیه کند کما اینکه تلاش من و دوستانم بر این است که بتوانیم لرستان را درزمینهٔ ایثار و فداکاری با همه سرمایه‌هایی که داشته و دارد معرفی کنیم تا نسل جوان ما بداند که این خاک چه بزرگانی را در دامان خود پرورش داده است.

مرادی تأکید کرد: با توجه به نقش لرستان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس انتظار می‌رود که دستگاه‌های فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند و در تولید آثار فرهنگی به مقوله ایثار و شهادت بپردازند.

از جمله آثار محسن مرادی کارگردان لرستانی می‌توان به مستندهای سرلشکر شهید محمد بروجردی، شهید توکل مصطفی‌زاده، شهید رحیم دلفان، شهید رضا رستمی‌مقدم، شهیدان باقری و… اشاره کرد.

پایان پیام

کد خبر : 108963 ساعت خبر : ۹:۳۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=108963

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.