یاران موافق در کنسرت ایرج رحمانپور یک‌صدا شدند

یاران موافق آمدند تا ساعتی در سایه‌سارِ آوازهای حنجره‌ی زخمیِ زاگرس، بازگشتی به خویشتن داشته باشند. بازگشتی به اصلات‌هایی که ریشه در دامنه‌های زاگرس دارد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، یاسر یگانه تهیه‌کننده موسیقی درباره آخرین کنسرت ایرج رحمانپور در تالار وحدت یادداشتی به این شرح نوشت:

یاران موافق همه آمدند

ایرج خواند و همه با او هم‌آوا شدند؛

دسِکَم بِگِر، بنارِم سخته

سرِ بنارم هُماری تخته

یکی از کرج، دیگری از ۳۰ کیلومتریِ اتوبان مشهد. از شرق، غرب، شمال و جنوب تهران و هر کجای این پایتختِ پر از دود، به تالار وحدت آمده‌ بودند. عاشقانِ بسیاری از شهرهای دور رهسپارِ کنسرت شده بودند. دیشب مهمان اروپایی هم داشتیم.

جملگی آمدند تا ساعتی در سایه‌سارِ آوازهای حنجره‌ی زخمیِ زاگرس، بازگشتی به خویشتن داشته باشند. بازگشتی به اصلات‌هایی که ریشه در دامنه‌های زاگرس دارد.

در سُرنا که می‌دمید دستمال‌ها در آسمان می‌چرخید، کمانچه می‌نواخت و دلِ هفتصد نفرِ حاضر در تالار وحدت بیشتر از هر زمانی به هم نزدیک می‌شد. گویی موسیقی همه را یکی کرده بود.

گروه قطعه‌های بسیاری اجرا کرد که جملگی از آثار ماندگار ایرج رحمانپور بودند.

وقتی حنجره‌ی زخمی زاگرس زمزمه کرد؛ توزِ سرِ ره گُت…

هفتصد نفر آنگونه این قطعه را خواندند که دوست آهنگسازم همان شب برایم نوشت: «استاد و گروهش یه طرف، تماشاچیا یه طرف دیگه؛ تا حالا اجرایی ندیده بودم که تماشاچیاش اینقدر هماهنگ و ژوست و موزون باشن.»

تالار وحدت تا کنون چنین هم‌خوانی به خود ندیده بود. آنان نه هفتصد نفر که گویی یک نفر بودند و یک صدا داشتند.

راستی خواهرِ بهمن علاءالدین(مسعود بختیاری) هم آمده بود. حضورش آنقدر گرم بود که رحمانپور کنسرت را به روح بزرگ برادرش تقدیم کرد.

دمِ تمام کسانی که آمدند گرم و سرشان خوش باد. آنان هم که در میان ما نبودند جایشان سبز بود.

به امید تکرار چنین شب‌های باشکوهی

یاسر یگانه ۱۷ آذر ۱۳۹۷

اجرای استاد ایرج رحمانپور و گروه هانای در تهران

پایان پیام

کد خبر : 108101 ساعت خبر : ۵:۲۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=108101

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.