آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان و مسئله‌ای به نام حمایت از خشونت

آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان و مسئله‌ای به نام حمایت از خشونت

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، وحید رواقی در توییتر نوشت: «پسری با لگد بارها به سر و صورت دختر می‌کوبد و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر می‌کند. عده‌ای می‌گویند چرا این دختر برای دیدار پسر به شهر دیگری رفته‌است؟ شاید دختر کاری کرده که مستحق کتک‌خوردن باشد؟ کار از “سرزنش قربانی” گذشته است، به ” توجیه و حمایت از توحش” رسیده است.»

بله درست است. کاری که آن دو پسر با آن دختر می‌کنتد توجیه‌پذیر نیست. آنها نباید کسی را آزار بدهند و کتک بزنند.

به هیچ وجه نباید از این خشونت حمایت کرد. کتک زدن یک شهروند اشتباه است.

هر چند باید بپذیریم که دختر اشتباه کرده است اما نباید خشونت را روا بدانیم.

متاسفانه برخی نادانسته این خشونت را تایید می‌کنند و کار آن دو پسر را می‌پسندند.

باید جلوی این خشونت ایستاد.

پایگاه خبری گلونی به دلیل اخلاق رسانه‌ای، اصل فیلم این ماجرا را منتشر نمی‌کند.

ربطی به اینترنت ندارد

قطعا بعد از انتشار گسترده این خبر باز هم شعارهای وای از فضای مجازی و دوگیگ اینترنت و فساد در فضای مجازی از گوشه و کنار به گوش خواهد رسید.

اما آیا کسی درباره عقل هم صحبت خواهد کرد؟ کسی درباره فکر کردن هم صحبت خواهد کرد؟

ای کاش اشتباهات خودمان را گردن عوامل و جامعه و فضای مجازی نیندازیم کمی هم با منطق به اتفاقات نگاه کنیم و تفکر کنیم و به دنبال عواملی باشیم که باعث شد این دختر جوان از شهری دور به سیرجان برود نه اینکه با چه وسیله‌ای ارتباط گرفته است.

بازداشت عامل آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از دستگیری دو نفر از عوامل آزار و اذیت یک دختر جوان در سیرجان که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است، خبر داد.

به گزارش ایسنا، “محسن نیکورز” گفت: با دستور رییس کل دادگستری استان کرمان پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و دستگاه قضائی با عاملان این حادثه  قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر متهم اصلی(ضارب) با صدور قرار بازداشت از سوی  معاون دادستان(قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری ) روانه زندان شده، اظهار کرد: در این رابطه شخصی هم که اقدام به فیلمبرداری کرده بود شناسایی و به همراه ضارب اصلی دستگیر شده است.

نیکورز افزود: در پی رصد فضای مجازی توسط کارگروه رصد امور فضای سایبری در  دادسرای سیرجان، در تاریخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۱۴  کلیپی مشاهده شد که در آن پسری اقدام به حبس دختری در یک خانه باغ و ضرب و جرح و آزار و اذیت وی کرده و کیلیپ ضبط شده را در STORY اینستاگرام خودش به اشتراک گذاشته است.

وی تصریح کرد: بلافاصله با رییس پلیس آگاهی شهرستان هماهنگی لازم انجام و متهم در مخفیگاهش شناسایی و ادله دیجیتال وی نیز توقیف شد.

آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان و مسئله‌ای به نام عقل
آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان و مسئله‌ای به نام عقل

پایان پیام

کد خبر : 110980 ساعت خبر : ۲:۵۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=110980

1 نظر
  1. آرش قیاسی می گوید

    چهل سال ست و شاید هم بیشتر که کاستی های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به گردن عوامل فیزیکی و غیرفیزیکی خارجی انداخته شده، در هر صورت پاک کردن صورت مساله، راحت تر از حل مساله ست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.