گلونی

شهیار قنبری از اشکان خطیبی درخواست کرد حق کپی‌رایت را رعایت کند

شهریار قنبری از اشکان خطیبی درخواست کرد حق کپی‌رایت را رعایت کند

شهریار قنبری از اشکان خطیبی درخواست کرد حق کپی‌رایت را رعایت کند

به گزارش پایگاه خبری گلونی، ماجرا از این قرار است که آقای اشکان خطیبی یک ویدیو را به همسرش تقدیم کرد.

او در این ویدیو یک ترانه قدیمی و مشهور پاپ به نام «حرف» (آهنگساز واروژان) را اجرا کرده است که شعر آن آقای شهیار قنبری سروده است.

بلافاصله پس از انتشار این ویدیو آقای شهیار قنبری چندین کامنت زیر ویدئوی آقای خطیبی گذاشت و از او خواست که حق کپی رایت و تالیف او را رعایت کند و بدون اجازه این آهنگ را اجرا نکند.

دقایقی پس از این اتفاق اشکان خطیبی ویدیو مورد نظر را از روی صفحه خود حذف کرد.

شهیار قنبری از اشکان خطیبی خواست حق کپی‌رایت را رعایت کند

شهیار قنبری از اشکان خطیبی خواست حق کپی‌رایت را رعایت کند

به نظر می‌رسد احترام به حق کپی رایت یکی باید از بدیهی‌ترین کارهایی باشد که هنرمندان انجام می‌دهند.

نسل گذشته موسیقی پاپ کشور به ویژه ترانه‌سراهایی مثل اردلان سرفراز (زاده ۲۴ تیر ۱۳۲۹ در شهر داراب) و شهیار قنبری (زادهٔ ۶ مرداد ۱۳۲۹) این روزها بسیار پیگیر حق تالیف‌شان هستند و دوست ندارند آثارشان بدون اجازه در کنسرت‌ها و یا حتی در صفحات مجازی نیز اجرا بشود.

پیش از این اردلان سرفراز از سه خواننده شکایت کرده بود

«علی لهراسبی، سینا سرلک و رضا صادقی (خواننده) به اتهام مشارکت در سرقت ادبی از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران گناهکار شناخته شدند که رای صادره برای این سه خواننده مطرح و مردمی تحمل دو سال حبس تعزیری است».

در ادامه این خبر آمده «علی لهراسبی و رضا صادقی ترانه «سوغاتی» از اردلان سرفراز را خوانده و منتشر کرده بودند؛

قطعه «برخیز» با صدای سینا سرلک که به عنوان یکی از قطعات سریال پربیننده شهرزاد منتشر شده بود نیز در گذشته با صدای ابراهیم حامدی و با نام محتاج منتشر شده بود که سروده اردلان سرفراز است.

اردلان سرفراز با وکالت صالح دادگر پیگیری های لازم را انجام داده است. این پرونده در دادگاه فرهنگ و رسانه بررسی و منجر به صدور کیفرخواست شده. سپس به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت ارجاع و نهایتا رای صادر شده خبر از محکومیت این سه خواننده داشته است.»

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل