اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه و تورهای غیرمجاز و خسارات جبران ناپذیر

به گزارش پایگاه خبری گلونی، پایگاه خبری گلونی قبلا هم درباره گردشگری بی‌رویه و غیرمنطقی و غیرعقلانی در لرستان هشدار داده بود. دیروز خبری در فضای لرستان مخابره شد که یک تور گردشگری گردشگران را به داخل غار کلماکره برده است.

این خبر عجیب است و البته خوشحالیم که این گروه گردشگر به سلامت در سرمای زمستان از این غار بالا آمده‌اند.

شاید تعجب کنید و با خود بگویید از غار پایین می‌آیند، بالا نمی‌روند، اما باید بدانید که غار کلماکره در منطقه‌ای قرار گرفته که گردشگر که نه، کوهنوردان و صخره‌نوردان حرفه‌ای فقط با طناب از بالا می‌توانند وارد این غار شوند و یک تور گردشگری حالا آدم‌ها را از بالا با طناب وارد غار کلماکره کرده و آن‌ها یک شب را در سرمای زمستان در این غار گذرانده‌اند.

برای ورود و خروج از غار کلماکره باید با طناب از دیواره ۱۵ متری پایین رفت و بالا آمد.

غار کلماکره لرستان

با توجه به اخبارها و شنیده‌های فراوان می‌توانست دریافت که در سال‌های گذشته گردشگری بی‌رویه و تورهای غیرمجاز یا تورهایی که مجوز کوهنوردی و یا مجوزهای هم‌پوشان داشته‌اند، باعث آسیب‌دیدن گردشگران در استان شده‌اند و یا خسارات مالی به آن‌ها وارد کرده‌اند.

به نظر می‌رسد اگر مسئولان استان لرستان گردشگری در این استان را مدیریت نکنند و آن را جدی نگیرند، باید منتظر آسیب‌های فراوان و یا خبرهای تلخ از گردشگری لرستان باشیم و هر روز بیش از پیش انسان‌های زیادی در این راه جان خود را از دست بدهند

غار کلماکره لرستان و درآمد تورها

این روزها تورهای گردشگری درآمد نسبتا خوبی از گردشگر دارند، به‌ویژه در بهار و تابستان گردشگران زیادی از استان لرستان دیدن می‌کنند و تورهای گردشگری آنها را به مناطق گاه صعب‌العبور و یا بکر لرستان می‌برند.

باید توجه داشته باشیم که همین حضور در کوه مهله و غار کلماکره می‌توانست باعث آسیب جانی به این گردشگران شود.

مسئولان استان لرستان باید تا دیر نشده، فکری برای ساماندهی و مدیریت قاطع تورهای گردشگری بکنند.

غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه
غار کلماکره لرستان گرفتار گردشگری بی رویه

پایان پیام

کد خبر : 112270

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=112270

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.