قرارسبز هفته سوم دی حامیان طبیعت با کاشت نهال و بذر و پاکسازی طبیعت

قرارسبز هفته سوم ۱۳۹۷ دی حامیان طبیعت با کاشت نهال و بذر و پاکسازی طبیعت

به گزارش پایگاه خبری گلونی، امین سلامی نوشت: سومین هفته از زمستان سپیدپوش نیز میعادگاه دوستداران محیط زیست بود که با علاقه‌ای سبز دستان پر مهرشان را به نشانه دوستی با طبیعت دراز کنند و ضیافت این هفته را رقم بزنند. ضیافتی که به شیوه‌‌هایی همچون آموزش و فرهنگسازی، کاشت نهال و بذر، پاکسازی زباله از طبیعت و برنامه‌های متنوع دیگری انجام شد. ما نیز مانند هر هفته کوشیده‌ایم در قرار سبز رسانه‌ای برای تمام حامیان طبیعت این سرزمین باشیم.

قرارسبز هفته سوم دی ۹۷

اصفهانی‌ها مسیر کوهپیمایی را از زباله پاکسازی کردند

قرارسبز در شهر بادرود استان اصفهان
قرارسبز در شهر بادرود استان اصفهان

برنامه کوهپیمایی گروه قرار سبز دوستان کوهنورد صبا در بادرود استان اصفهان برگزار شد. در این برنامه که با مشارکت هیأت ورزش‌های همگانی و مجموعه اداره ورزش و جوانان و جمعی از علاقمندان به صورت خانوادگی انجام گرفت، گروه ۳۰ نفری کوهپیمایی ضمن طی مسیر ۸ کیلومتری دوراهی آقاعلی عباس (ع) تا منطقه هفتاد تپه (هفتاد پشو) به پاکسازی کوهستان از حیث زباله اقدام نمودند.

دانش آموزان لاهیجانی با اهمیت پویش درب بطری آشنا شدند

قرارسبز در شهر لاهیجان استان گیلان
قرارسبز در شهر لاهیجان استان گیلان

در راستای فراگیری پویش درب بطری، تعدادی از دانش آموزان لاهیجانی همراه با خانواده‌ها جزییات بیشتری از این پویش را فرا گرفتند. این دانش‌آموزان به کوشش انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان در دفتر موسسه خیریه حمایت از معلولین شرق گیلان در لاهیجان حضور یافته و با توضیحات مدیرعامل موسسه از نزدیک با روند جمع ‌آوری درب‌های بطری پلاستیکی و اهداف این پویش آشنا شدند.

قرارسبز هفته سوم دی

روستای پیروزه در شهرستان روانسر از زباله پاکسازی شد

قرارسبز در شهر روانسر استان کرمانشاه
قرارسبز در شهر روانسر استان کرمانشاه

برنامه پاکسازی روستای پیروزه از زباله در شهرستان روانسر استان کرمانشاه انجام گرفت. در این برنامه که با مشارکت دهیاری و اهالی روستا برگزار شد محوطه روستا از زباله پاکسازی گردید.

دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان بار دیگر بر نکات مهم محیط زیستی تاکید کردند

قرار سبز در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان
قرار سبز در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان

حضور شهروندان و گردشگران مسجدسلیمانی در دامان طبیعت با یادآوری نکات محیط‌زیستی و توزیع کیسه زباله در میان آنان همراه بود. در این برنامه که به کوشش انجمن دوستداران آوای طبیعت مسجدسلیمان استان خوزستان صورت گرفت، ضمن انجام دیدارهای چهره به چهره با گردشگران در طبیعت و توزیع کیسه زباله، بر جلوگیری از ریختن زباله در طبیعت و دیگر نکات مهم طبیعت‌گردی به شهروندان تاکید گردید.

برنامه جنگلانه در رامهرمز برگزار شد

قرارسبز در شهر رامهرمز استان خوزستان
قرارسبز در شهر رامهرمز استان خوزستان

طرح ملی جنگلانه در شهر رامهرمز استان خوزستان برگزار شد. در این برنامه به کوشش انجمن دوستداران طبیعت رامهرمز و مشارکت علاقمندان به طبیعت تعداد ۱۰۰ اصله نهال کُنار و بید در پارک جنگلی شهرستان تحت عنوان طرح جنگلانه کاشته شد.

قرارسبز هفته سوم دی

پاکسازی مدرسه شهید مطهری از زباله در شهر پاوه انجام گرفت

قرارسبز در شهر پاوه استان کرمانشاه
قرارسبز در شهر پاوه استان کرمانشاه

به کوشش آموزگار و دانش آموزان کلاس ششم مدرسه شهید مطهری بخش بانه وره از توابع شهرستان پاوه استان کرمانشاه، برنامه پاکسازی محیط اطراف مدرسه از زباله انجام گرفت.

از جنگل‌های بلوط زاگرس در اندیکا بازدید شد

قرارسبز در شهر اندیکا استان خوزستان
قرارسبز در شهر اندیکا استان خوزستان

برنامه بازدید از جنگل‌های بلوط زاگرس در منطقه دشتگل اندیکا به کوشش انجمن‌های آینده سازان طبیعت خوزستان و دوستداران محیط زیست لالی صورت گرفت. در این برنامه که تنی چند از کارشناسان منابع طبیعی خوزستان نیز حضور داشتتد، در خصوص راهکارهایی از قبیل آموزش جوامع محلی، همکاری و همیاری جوامع بلوط‌نشین و تشکیل ستاد حفظ و حمایت از جنگل‌های بلوط زاگرس تاکید گردید.

قرارسبز هفته سوم دی

کاشت بلوط در جوانرود ادامه دارد

قرارسبز در شهر جوانرود استان کرمانشاه
قرارسبز در شهر جوانرود استان کرمانشاه

در راستای پویش کاشت بلوط که همچنان توسط انجمن سبز ماپریس ادامه دارد، بیش از ۴۰ عدد بلوط توسط اعضای انجمن سبز ماپریس استان کرمانشاه در طبیعت اطراف شهر جوانرود کاشته شد.

طرح ملی جنگلانه در شهر سروستان برگزار شد

قرارسبز در شهر سروستان استان فارس
قرارسبز در شهر سروستان استان فارس

با مشارکت مجموعه منابع طبیعی و انجمن عاشقان طبیعت سروستان استان فارس برنامه جنگلانه در این شهرستان برگزار شد. در این برنامه بذر درختان و گیاهان بومی از قبیل بادام کوهی، بنه و کُنار و همچنین گیاه داروئی انغوزه در کوه و مراتع منطقه چشمه رباط (دوشولی) کاشته شد.

قرارسبز هفته سوم دی

پاکسازی محوطه آبشار مروارید در شهر خفر انجام گرفت

قرارسبز در شهر خفر استان فارس
قرارسبز در شهر خفر استان فارس

برنامه ۱۸۴ تشکل پاکسازان طبیعت فارس به پاکسازی آبشار مروارید خفر و بازدید از جشنواره نرگس زارهای بخش خفر با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و کمک به ثبت ملی نرگس‌زارهای این بخش اختصاص یافت. از جمله برنامه‌های متنوع این جشنواره اجرای موسیقی محلی، جشنواره غذا‌های سنتی و نمایشگاه صنایع دستی بود که بازدید ۱۵ هزار گردشگر از نقاط مختلف بخش خفر را به همراه داشت.

طرح ملی جنگلانه در شهر مشکان برگزار شد

قرارسبز در شهر مشکان استان فارس
قرارسبز در شهر مشکان استان فارس

طرح ملی جنگلانه به کوشش گروه پاکسازان طبیعت شهر مشکان استان فارس و با مشارکت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیریز، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشکان، با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی در منطقه مسکن مهر مشکان برگزار شد. در این برنامه که با حضور جمعی از مسئولین و استقبال چشمگیر علاقمندان به طبیعت انجام شد ۵ هکتار از عرصه‌های طبیعی تحت کشت دانه‌های جنگلی بادام کوهی و بنه قرار گرفت.

قرارسبز هفته سوم دی

در مدارس مسجدسلیمان به یاد شهیدان نهال کاشته می‌شود

قرارسبز در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان
قرارسبز در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان

به کوشش انجمن دیده‌بان دوستداران محیط زیست مسجد سلیمان در استان خوزستان و واحد فرهنگی آموزش و پرورش این شهرستان برنامه کاشت نهال در مدارس مختلف انجام می‌گیرد. در این برنامه مقرر گردید تا در هر مدرسه به تعداد شهدای محله و بنام آنها نهالی کاشته شود تا نام و یادشان با کاشت نهال گرامی داشته شود.

برنامه ۳۹۱ رفتگران طبیعت مازندران در شهر چالوس برگزار شد

قرارسبز در شهر چالوس استان مازندران
قرارسبز در شهر چالوس استان مازندران

برنامه ۳۹۱ استانی و ۲۸۰۰ کشوری انجمن رفتگران طبیعت استان مازندران در حاشیه رودخانه چالوس برگزار شد. در این برنامه که با مشارکت ۱۴ نفر از یاران طبیعت و در هوای سرد منطقه انجام گرفت حاشیه رودخانه با هدف ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از زباله پاکسازی شد.

قرارسبز هفته سوم دی

مدرسه روستای عشایری کشیت بم با پوشاک زمستانی تجهیز شد

قرارسبز در شهر بم استان کرمان
قرارسبز در شهر بم استان کرمان

به کوشش موسسه یاوران ندای زمین، مدرسه روستای عشایری کشیت بم در استان کرمان با پوشاک زمستانی تجهیز شد و تهیه پوشاک زمستانی، کیف، کفش و لوازم تحریر برای دانش‌آموزان مدرسه روستای عشایری در منطقه صعب‌العبور کوهستانی کشیت بم انجام گرفت.

مریوانی‌ها به یاد شهیدان بذر بادام کاشتند

قرارسبز در شهر سنندج استان کردستان
قرارسبز در شهر سنندج استان کردستان

به کوشش انجمن شنەی نوژین کردستان برنامه کاشت بادام تلخ به یاد شهیدان محیط زیست مریوان با شعار «ای آتش دل گزا، مردم ما سر فرود نمی آورند» برگزار شد.

قرارسبز هفته سوم دی

منطقه تفریحی کریا در بهبهان پاکسازی شد

قرارسبز در شهر بهبهان استان خوزستان
قرارسبز در شهر بهبهان استان خوزستان

برنامه ۱۴۱ محیط زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان برگزار شد و اعضای انجمن علاوه بر فرهنگ سازی، منطقه تفریحی کریا (سد شهدا) را با شعار «درخت برای زمین و زمین برای زندگی» از حیث زباله پاکسازی کردند.

قرارسبز هفته سوم دی

دانش آموزان در مدارس اقلید با مفاهیم محیط زیست آشنا می‌شوند

قرارسبز در شهر اقلید استان فارس
قرارسبز در شهر اقلید استان فارس

کارگاه آموزشی انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهر اقلید استان فارس برگزار شد. در این برنامه که با تفاهم‌نامه آموزش و پروش شهرستان همراه بود، مربیان پرورشی اداره آموزش و پرورش طرح درس حفاظت از محیط زیست که توسط انجمن تدوین شده را فراگرفتند و قرار است تا پایان سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ در مقطع ابتدایی دانش آموزان با چگونگی حفاظت از محیط زیست در ۵ موضوع (محیط زیست، منابع طبیعی، آب و خاک، جنگل و حیات وحش) آشنا شوند.

پایان پیام

کد خبر : 110995 ساعت خبر : 11:54 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=110995
اشتراک در نظرات
اطلاع از
2 Comments
چیدمان
اولین نظرات آخرین نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

درود بر شما و همه عاشقان محیط زیست???

خداقوت به تلاشگران محیط زیست و دوستداران طبیعت میهن
سبز باشید و پایدار