محب اهری و پیکری که در یک روز زیبای بارانی در خانه ابدی‌اش جای گرفت

پیکر حسین محب اهری در صبح یک روز بارانی از مقابل تالار وحدت تهران به‌ سمت آرامگاه ابدی‌اش بدرقه شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح پنجشنبه ۲۷‌دی‌ماه با حضور هنرمندان و مدیرانی چون حمید شاه آبادی _معاون صدای سازمان صداوسیما_، منوچهر شاهسواری _ مدیر عامل خانه سینما _، فرشته طائرپور، محمد مهدی عسگرپور، مجید صالحی، قطب‌الدین صادقی، حبیب اسماعیلی، فرحناز منافی ظاهر، اکبر زنجان‌پور، مهوش وقاری، بیوک میرزایی، شهرام کرمی – مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی -، شهرام گیل آبادی – مدیرعامل خانه تئاتر -، رضا کیانیان، فاطمه معتمد آریا، ایرج راد، اصغر همت، مریم کاظمی، مهتاب مقصودلو – همسر حسین محب اهری -، آتیلا پسیانی، مسعود دلخواه، رضا ناجی، نگار جواهریان، شکرخدا گودرزی، آناهیتا همتی، علی دهکردی، فخرالدین صدیق شریف، پرویز پورحسینی و رضا بابک از مقابل تالار وحدت تهران برگزار شد.

حسین محب اهری متولد ۲۹ مهرماه سال ۱۳۳۰ بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان، بامداد چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه و در سن ۶۷ سالگی بر اثر سرطان در بیمارستان لاله از دنیا رفت.

اصغر همت که اجرای این مراسم را برعهده داشت، در سخنانی درباره حسین محب اهری گفت: او تا آخرین لحظات زندگی‌اش از امید به بودن و زندگی حرف می‌زد. محب اهری برای مرگ‌ شمشیر را از رو بسته بود. قرار بود نقش نوح را در نمایش مریم کاظمی بازی کند و بسیار خوشحال بود که نقشی برای فیلم کیانوش عیاری به او پیشنهاد شده است.

شهرام کرمی – مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی – هم با حضور در جایگاه گفت: همه ما امروز در فقدان یک هنرمند و رفیقی پرامید و نشاط دور هم جمع شده‌ایم.

ما خاطرات خوبی از این مرد داریم. بزرگ‌ترین نقش‌آفرینی او در زندگی‌اش، مبازره‌ای بود که با بیماری‌اش کرد. او چیزی به نام‌ مرگ را باور نداشت، به همین دلیل او برای ما همیشه زنده خواهد ماند.

حسین محب اهری به مرگ لبخند زد و شک نداریم که او در بهشت برین آرام‌ گرفته است. امیدوارم ازین پس قدر پیشکسوتان را بیشتر از همیشه بدانیم.

ایرج راد – بازیگر و مدیرعامل پیشین خانه تئاتر – هم با بیان اینکه “این عزیزی که اینجا در مقابل ماست و آرمیده، تمام وجودش عشق به زندگی است” بیان کرد: باور ندارم که او خوابیده است و هر لحظه منتظرم که بیدار شود و به ما نوید امید دهد.

حسین محب اهری عاشق کارش، صحنه، مردم و بازیگری بود. او در تمام لحظات با بیماری ستیز کرد و جنگید.

او در ۴۰ و اندی سال فعالیت خودش برای کودکان نوجوانان برنامه‌هایی ساخت و درکارهای کمدی نقش آفرینی کرد و کارهای ماندگاری انجام داد.

۸۰ کار صحنه‌ای داشت و در بیش از ۲۰۰ کار تلویزیونی اجرای نقش کرد و به همین دلیل در دل مردم همچنان جای دارد. او عشق به زندگی، استواری و لذت بردن از هر لحظه زندگی را از خود به یادگار گذاشت.

علی دهکردی – رییس انجمن بازیگران خانه سینما – نیز با بیان اینکه حضور در مراسم تشییع لبخند، مهربانی و شور به هنر کار بسیار سختی است، اظهار کرد: همه از عشق وصف ناپدیر او به بودن حرف زدند.

اگر این جادو در او وجود داشته، فقط به خاطر هنر بازیگری او بوده و دوست داشته در نقش‌های مختلف بازی کند. علاقه‌مندی به زندگی در او به واسطه جادو هنرش بوده.

در بین اعضای گروه سریال ۸۷ متر که آخرین کاری بود که او انجام داد، اکنون عذای عمومی است و میزان تاثر آنها وصف شدنی نیست.

او سپس پیامی‌ را از طرف کیانوش عیاری – کارگردان – خواند: حسین محب اهری در این‌چند روز پایانی زندگی‌اش وقتی مقابل دوربین قرار می‌گرفت، آدم دیگری می‌شد و انگار نه انگار که اجل در انتظار اوست.

چنان تن به نقش می‌سپرد که من شگفت‌زده مبهوت سرزندگی‌اش می‌شدم و نه توان بازیگری‌اش. فکر می‌کردم او تنها می‌خواهد از آخرین دقایق زندگی‌اش نهایت بهره را ببرد.

سپس حمیدرضا نوربخش – مدیرعامل خانه موسیقی – چند بیت را به یاد حسین محب اهری، به‌آواز خواند.

آتیلا پسیانی – بازیگر – هم که از دوستان قدیمی حسین محب اهری بوده، با بعض در سخنانی کوتاه بیان کرد:

نمی‌دانم چه باید بگویم اما وقتی دیروز نوید محمدزاده این خبر را به من داد، فهمیدم زندگی بدون او چقدر سخت است. درباره این قضیه که او چقدر خوب بود، خسیسی نمی‌کنم. وقتی آدم با کسی خیلی نزدیک است، اصلا نمی‌داند چه باید بگوید.

آتیلا پسیانی در مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری
آتیلا پسیانی در مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری

مریم کاظمی‌ نیز با بیان اینکه، من احساس می‌کنم‌ حسین زنده و در بین این‌ جمعیت است و ما را می‌بیند، گفت: مطمئنم همه از او خاطرات خوبی دارید و از شما می‌خواهم همیشه با بهترین خاطرات از او یاد کنید.

حسین جان! غم از دست دادن تو چیزی نیست که سر کوچه و بازار جار بزنیم، این‌قدر عمیق است که در اعماق دلم جای گرفته است و نمی‌توانم آن را فراموش کنم. از حدود ۱۰ سال پیش که کار کردن را با هم را شروع کردیم و دوستی بین ما به وجود آمد، ترس از دست دادن تو همراه من شد.

خیلی می‌ترسیدم و این ترس هر سال بیشتر می‌شد اما تو به من یاد دادی که ما باید ما با ترس‌هایمان مواجه شویم و در ۷ سال گذشته یاد گرفتم چگونه با آنها برخورد کنم.

او ادامه داد: همه می‌گویند مریم‌ هوای حسین را داشت ولی من می‌گویم او هوای من را داشت و چراغ راهم شد و نقشه راه را به من داد.

من به عشق تو راهم را ادامه می‌دهم. حسین از همه می‌خواست تا شجاع باشند و بنابراین من نترسیدم که امروز رنگ قرمز بپوشم و شجاعانه آن‌را انتخاب کردم، چون تو این‌رنگ را دوست داشتی.

در پایان این‌ مراسم هم با امامت حجت الاسلام سیدمحمود دعایی بر پیکر این هنرمند نماز میت خوانده شد.

پیکر حسین محب اهری در خانه ابدی‌اش جای گرفت

مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری
مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری

پایان پیام

کد خبر : 111916 ساعت خبر : 6:03 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=111916
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات