گلونی

قطار گردشگری لرستان و آن‌چه گردشگران در این قطار خاص خواهند دید

گردشگران قطار خاص لرستان چه خواهند دید؟

گردشگران قطار خاص لرستان چه خواهند دید؟

قطار گردشگری لرستان و آن‌چه گردشگران در این قطار خاص خواهند دید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان لرستان از راه‌اندازی قطار گردشگری لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، سید امین قاسمی گفت: در پی بازدید دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و بازدید از مسیر راه‌آهن لرستان اولین قطار گردشگری استان در ۱۲ اسفندماه سال جاری رونمایی و در ۲۹ اسفند به مقصد لرستان حرکت می‌کند.

قطار گردشگری لرستان

وی افزود: قطار گردشگری لرستان شامل ریل باس مدرن با ظرفیت ۳۳۶ صندلی در چهار واگن و طی مسافت ۷۴ کیلومتر با مبدأ شهرستان دورود تا ایستگاه کشور در ایام نوروز با عبور از ۱۹ ایستگاه رفت‌وبرگشت و بلاک‌های بین ایستگاهی است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان با اشاره به مناظر بکر و بی‌نظیر در مسیر این قطار تصریح کرد: آبشارهای زیبای بیشه، آب گرمه، عیدانه، جلوه‌های بی‌نظیر از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب‌درمانی گوگردی چم سنگر، شاهکار مهندسی صنعت حمل‌ونقل ریلی در ایستگاه سپیدشت در کنار رودخانه خروشان سزار، کوه‌های سر به فلک کشیده، تونل‌ها و پل‌های راه‌آهن ثبت شده در فهرست آثار ملی ازجمله جلوه‌های ویژه و جاذبه‌های گردشگری در مسیر حرکت این قطار گردشگری است.

آن‌چه گردشگران در این قطار خاص خواهند دید

قاسمی اظهار کرد: اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در طی این مسافرت ریلی در کنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم‌آباد و بروجرد مانند قلعه فلک الافلاک، مساجد تاریخی بروجرد و جاذبه‌های طبیعی گردشگری شهرستان الیگودرز از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در پکیج گردشگری این قطار است که به همت شرکت حامی گشت گهر و حمایت این اداره کل راه‌اندازی می‌شود.

قطار گردشگری لرستان شامل ریل باس مدرن با ظرفیت ۳۳۶ صندلی در چهار واگن و طی مسافت ۷۴ کیلومتر با مبدأ شهرستان دورود تا ایستگاه کشور در ایام نوروز با عبور از ۱۹ ایستگاه رفت‌وبرگشت و بلاک‌های بین ایستگاهی است.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل