مردم اسپانیا پس از فتح هر جزیره بومیان آن‌جا را در معادن و کشتزارها به کار می‌گماشتند

مردم اسپانیا پس از فتح هر جزیره بومیان آن‌جا را در معادن و کشتزارها به کار می‌گماشتند

چرا بردگان به هند غربی برده شدند؟

انتقال بردگان به هند غربی به علت از بین رفتن اکثر اهالی این منطقه بود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، زمانی که کریستف کلمب کلیه نواحی هند غربی را کشف کرد، اخلافش فقط با جزایری که در آن هندی‌های کیبونی و آراواک سکونت داشتند، مستعمره تشکیل دادند. آن‌ها از جزایر کارائیب چشم‌پوشی کردند، زیرا در این جزایر طلا وجود نداشت و بومیان آن منطقه بیشتر جنگجو بودند و به اطاعت درآوردن آن‌ها کاری مشکل بود.

مردم اسپانیا پس از فتح هر جزیره، بومیان آن‌جا را جمع‌‌آوری می‌کردند و در معادن و کشتزارها به کار می‌گماشتند.

مردم اسپانیا

بسیاری از این بومیان تا حد مرگ کار می‌کردند و گرسنگی می‌کشیدند و عده‌ای از آن‌ها به سبب بیماری‌هایی که اروپایی‌ها با خود می‌آوردند، جان خود را از دست می‌دادند، بعضی‌ها هم که دست به شورش می‌زدند، کشته می‌شدند. تا سال ۱۵۵۰ بومیان کیبونی از بین رفتند و فقط عده کمی از بومیان آراواک باقی ماندند.

در قرن شانزدهم مردم اسپانیا بردگان سیاه را جایگزین کارگران از بین رفته کردند.

آن‌ها بردگان زیادی به همراه نیاوردند، زیرا معادن آن‌ها تخلیه و متروک شده بود و اینک صاحب مراتعی بودند که نیاز به وجود کارگران زیادی نداشت.

حمله عمده بردگان سیاه در قرن ۱۸ انجام شد، یعنی زمانی که فرانسوی‌ها در هائیتی و جزایر هند غربی مزارع نیشکر را توسعه دادند.

بعد از انقلاب فرانسه، بردگان در هائیتی شورش کردند و یک جمهوری سیاهپوست مستقل را تاسیس کردند. فرانسه در همسایگی جزایر بریتانیا و اسپانیا قرار گرفت و با تاسیس کشتزارهای جدید بردگان بیشتری وارد و به کار گمارده شدند.

در نیمه اول قرن نوزدهم برده‌داری منسوخ گردید، لیکن بریتانیا تا اواسط قرن بیستم افراد هندی و چینی از آسیا وارد می‌کرد که عده آن‌ها به سرعت افزایش یافت، به طوری که بیشتر از یک سوم جمعیت ترینداد را تشکیل می‌دادند.

در سراسر جزایر هند غربی سیاهان و آسیایی‌ها از امتیازات بیشتری برخوردار بودند، زیرا آن‌ها به تمام منطقه به جز کشورهایی مانند کوبا و پورتوریکو حکمفرمایی می‌کردند.

پایان پیام

کد خبر : 114554 ساعت خبر : 11:39 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=114554
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات