کشف ۱۰۰ قطعه شیء تاریخی هزاره اول قبل از میلاد از دستان قاچاقچی‌های عتیقه

کشف ۱۰۰ قطعه شیء تاریخی هزاره اول قبل از میلاد از دستان قاچاقچی‌های عتیقه

اعضای باند قاچاق اموال تاریخی – فرهنگی با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت استان آذربایجان شرقی، دستگیر و ۱۰۹ قطعه شیء تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و پیش از اسلام کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، به نقل از ایسنا، روابط عمومی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سردار امیر رحمت‌الهی – فرمانده این یگان – با اعلام این خبر گفت: یگان حفاظت استان آذربایجان شرقی در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی، بعد از اعلام خبری از دوستداران میراث فرهنگی، مبنی بر خرید و فروش اشیای تاریخی در شهرستان مراغه به زودی، بعد از بررسی و احراز صحت خبر نسبت به شناسایی محل اختفای افراد مرتبط اقدام کردند.

کشف ۱۰۰ قطعه شیء تاریخی

وی ادامه داد: در این راستا با هماهنگی عوامل انتظامی و گرفتن مجوزهای قضائی، در عملیاتی غافلگیرانه، چهار نفر اعضای باند قاچاق اشیای تاریخی دستگیر و تعداد ۴۳۶ قلم شیء قدیمی از آن‌ها کشف و ضبط شد.

هزاره اول قبل از میلاد

او بیان کرد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده، قدمت ۱۰۹ قلم شئی مکشوفه دوره هزاره اول قبل از میلاد و پیش از اسلام تخمین زده شد و متهمان دستگیر شده به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی استان تحویل داده شدند.

روابط عمومی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سردار امیر رحمت‌الهی – فرمانده این یگان – با اعلام این خبر گفت: یگان حفاظت استان آذربایجان شرقی در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی، بعد از اعلام خبری از دوستداران میراث فرهنگی، مبنی بر خرید و فروش اشیای تاریخی در شهرستان مراغه به زودی، بعد از بررسی و احراز صحت خبر نسبت به شناسایی محل اختفای افراد مرتبط اقدام کردند.

این بود خبری با عنوان کشف ۱۰۰ قطعه شیء تاریخی هزاره اول قبل از میلاد از دستان قاچاقچی‌های عتیقه.

پایان پیام

کد خبر : 113629 ساعت خبر : ۱۰:۳۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=113629

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.