اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

هشتگ های روز: جشنواره فجر 38

با مدیران خاطی آرشیو برخورد قاطع شود؛ صدا و سیما طلب خسارت کند

با مدیران خاطی آرشیو برخورد قاطع شود؛ صدا و سیما طلب خسارت کند

عضو هیات نظارت بر سازمان صداوسیما با بیان اینکه دلیل انتقال آرشیو صداوسیما غفلت مدیران پیشین این سازمان بوده است، تاکید کرد: تاکنون هیچ گزارشی درباره خروج و فروش مستقیم این آثار در دوره مدیریت فعلی سازمان به دستمان نرسیده است.

پایگاه خبر ی گلونی، احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به خبر فروش تعدادی از فیلم‌ها و مستندهای مربوط به دهه شصت و پیش از آن تصریح کرد: متأسفانه گزارشی به دستمان رسید که در ادوار پیشین ریاست صداوسیما به‌ دلیل برخی سهل‌ انگاری‌ها تعدادی از منابع آرشیو موضوعی این سازمان توسط واسطه‌ هایی به خارج از کشور منتقل شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش بجا و به‌ موقع عبدالعلی علی‌ عسکری در جلوگیری از خروج این آثار پس از اطلاع از موضوع، مطرح کرد: به نظر می‌رسد این اتفاق بر اثر غفلت مدیران پیشین سازمان صداوسیما رخ داده است، اما انتظار ما پیگیری مجدانه برای تحقیق و تفحص درباره این اتفاق بسیار بد است.

قاضی‌ زاده هاشمی تأکید کرد: احتمال دارد که در آینده شاهد پخش تصاویر پخش نشده آرشیوی دیگری از شبکه‌ های فارسی‌ زبان خارج از کشور باشیم که هوشیاری و درایت رسانه ملی را می‌طلبد.

با مدیران خاطی آرشیو برخورد قاطع شود؛ صداوسیما طلب خسارت کند

عضو هیأت نظارت بر سازمان صداوسیما با اشاره به لزوم نظارت دقیق و صیانت از آرشیو رسانه ملی گفت: آرشیو سازمان صداوسیما، سرمایه ملّی است و باید دقت و نظارت بیش‌تری برای حفظ و امنیت آن انجام شود.

وی پیگیری این امر را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: انتظار می‌رود ریاست سازمان صداوسیما با در اختیار گرفتن وکلای خبره بین‌المللی با طرح دعوی در دادگاه‌های کشورهایی که مبدأ انتشار این فیلم‌ها بوده‌اند این حق را استیفا کرده و طلب خسارت کند.

قاضی زاده هاشمی افزود: خواست ما پیگیری و برخورد قاطع با مدیران خاطی و پاسخگو بودن آن‌ها برای این اتفاق است و پیگیری این موضوع حتماً در برنامه‌ های آتی مراجع نظارتی و شورای نظارت سازمان انجام خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 115888

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=115888

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.