سردسته قاچاقچیان کتاب دستگیر شد

یکی از قاچاقچیان کتاب که از او به‌عنوان «سردسته قاچاقچیان کتاب» یاد می‌شود بعد از شش ماه متواری بودن دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی ایسنا نوشت: یکی از اعضای کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران با اعلام این خبر به ایسنا گفت، این متهم  روز گذشته (دوشنبه، ۲۰ اسفندماه) توسط وزارت اطلاعات در محدوده مهرآباد جنوبی دستگیر و به زندان اوین منتقل شده است.

گفته می‌شود از ۱۹ انبار کتاب قاچاق کشف‌شده توسط کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، حدود ۱۰ انبار به این فرد که به «سردسته قاچاقچیان کتاب» معروف است تعلق دارد.

یکی از پسران این فرد به اتهام قاچاق کتاب با قید وثیقه ۸۰ میلیون تومانی آزاد است و پسر دیگرش هم متواری است.

شرکت تعاونی توزیع‌کنندگان کتاب تهران با صدور اطلاعیه‌ای از همکاری خود با کارگروه صیانت اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران خبر داد.

بر اساس خبر رسیده، شرکت تعاونی توزیع‌کنندگان کتاب تهران با صدور اطلاعیه ۲۰۳۰ هیئت‌مدیره خود ضمن تأیید عملکرد کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، از همکاران خود خواسته است اطلاعات خود را درخصوص تکثیر غیرقانونی کتاب به اتحادیه و یا تعاونی منعکس کنند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

«در جلسه ۳۴۴ هیئت‌مدیره با بررسی پیشنهادات و نظرات اعضا در دو نشست عمومی در مورد «تکثیر غیرقانونی کتاب» به این جمع‌بندی رسید: ضمن تأیید تصمیمات و عملکرد کارگروه صیانت اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران آن را بسیار تأثیرگذار و موفق دانسته و وظیفه صنفی تعاونی می‌داند که در جهت تقویت آن «تکثیر غیرقانونی کتاب» را از طریق کارگروه صیانت اتحادیه پی‌گیری و دنبال کند. به همین منظور از همه اعضای محترم تعاونی توزیع‌کنندگان دعوت می‌کند که اطلاعات خود در این زمینه (تولید، توزیع و فروش کتاب‌های قاچاق) را مستقیم یا از طریق نماینده تعاونی توزیع در اختیار گروه صیانت اتحادیه قرارداده تا پیگیری به شکل متمرکز انجام پذیرد.»

بنا بر اعلام اتحادیه ناشران، دبیرخانه دائمی کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان در محل اتحادیه مستقر و آماده دریافت نظرات، پیشنهادها و اطلاعات همکاران و پدیدآورندگان است. (تلفن: ۶۶۱۷۶۸۱۰)

پایان پیام

کد خبر : 117376 ساعت خبر : ۸:۱۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=117376

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.