اطلاعیه جمعیت هلال احمر برقراری نظم و امنیت در پلدختر برای ضروری است

اطلاعیه جمعیت هلال احمر

این اطلاعیه شماره ۱۱ جمعیت هلال احمر است

برقراری نظم و امنیت در پلدختر برای ارائه خدمات امدادی ضروری است

جمعیت هلال احمر در اطلاعیه‌ای از مردم، معتمدین محلی و نیروهای نظامی و انتظامی خواست تا با ایجاد نظم و آرامش در شهر پلدختر، به تسریع در روند امدادرسانی مطلوب کمک کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: امدادرسانی به اغلب شهرهای درگیر سیل در استان لرستان از صبح‌گاه روز سه‌شنبه، ۱۳ فروردین ماه با شش بالگرد و تمامی امکانات، تجهیزات و نیروهای امدادی آغاز شد و خوشبختانه در اغلب شهرها با سرعت و گستردگی به نتیجه مطلوب رسید.

اطلاعیه جمعیت هلال

در این میان امدادرسانی در شهر پلدختر به دلیل برخی تنش‌ها و رفتارهای هیجانی و عدم نظم و آرامش لازم برای انجام فعالیت امدادگران، متأسفانه به رغم ده‌ها سورتی پرواز روند مطلوبی را طی نکرده است.

همان‌گونه که همه می‌دانیم و در پروتکل‌های امدادی نیز بدان تأکید و در زلزله کرمانشاه نیز در روزهای اولیه تجربه شد، لازمه امدادرسانی سریع و مطلوب برقراری نظم و امنیت کافی برای کار امدادگران و نیروهای امدادی است که متأسفانه در روز نخست بحران در شهر پلدختر برقرار نبود.

جمعیت هلال احمر از تمامی مردم خونگرم شهر پلدختر، معتمدین محلی و علی‌الخصوص نیروهای نظامی و انتظامی درخواست دارد تا برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای مردم آسیب دیده این شهر در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.

اقلام زیستی و امدادی به حد کافی در منطقه وجود دارد و بدون تردید پس از برقراری نظم و آرامش در منطقه امکان توزیع مطلوب آن وجود خواهد داشت.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یک سازمان غیرانتفاعی ایرانی و عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر است و در داخل کشور ایران و در برخی موارد در دیگر مناطق جهان به فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه فعالیت دارد.

 

هلال‌احمر طبق وظایف بین‌المللی خود (کمیته بین‌المللی صلیب سرخ) باید در مواقع بروز بحران‌هایی نظیر سیل، زلزله و جنگ و غیره در داخل و خارج مرزها به امدادرسانی و خروج مصدومان و قربانیان این حوادث کمک کند.

شماره تلفن امداد و نجات هلال احمر۱۱۲ می‌باشد. هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دارای سازمان‌های زیرشاخه متعددی است که طیف گسترده‌ای از خدمات پزشکی، بهداشتی، آموزشی و امدادی را در بر می‌گیرند.

پایان پیام

کد خبر : 118520 ساعت خبر : 2:16 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=118520
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات