علیرضا افتخاری دلتنگ باران را برای شجریان خواند

علیرضا افتخاری دلتنگ باران را برای شجریان خواند

به گزارش پایگاه خبری گلونی طیبه نهانی: علیرضا افتخاری خواننده مطرح موسیقی ایرانی تصنیفی را برای استاد محمدرضا شجریان منتشر کرده است.

این تصنیف که نامش «دلتنگ باران» است از دلتنگی‌های این خواننده نسبت به سکوت چندساله استاد شجریان می‌گوید.

علیرضا افتخاری دلتنگ باران را برای شجریان خواند

موسیقی این آهنگ را مهرداد دلنوازی ساخته و شعر آن از اسماعیل فرزانه است.

محمدرضا شجریان چند سالی می‌شود که با بیماری سرطان دست‌ به گریبان است.

به صلاح‌دید خانواده از ایشان اخبار کمی منتشر می‌شود و فقط گاهی همایون و یا مژگان شجریان به صورت کوتاه گزارشی از وضعیت او ارائه می‌کنند.

در سال‌های اخیر حاشیه‌هایی در رابطه این دو خواننده موسیقی سنتی به‌وجود آمد و نامه‌نگاری‌های آنها تا مدتی سوژه رسانه‌ها بود.

افتخاری حتی خواننده شدنش را به‌واسطه آشنایی با شجریان می‌داند و در گفت‌وگویی می‌گوید: «من از سال ۶۰ ایشان را می‌شناسم. از سال ۶۰ که توی تهران، در خانه‌ی هیچ‌کس به‌روی من باز نبود ـ حتی اصفهانی‌هایی که مقیم مرکز بودند و در تهران زندگی می‌کردند ـ تنها کسی که در خانه‌اش به‌روی من باز بود، محمدرضا شجریان بود. عشق من از همان‌جا درگرفت؛ وگرنه من اصلاً نمی‌خواستم خواننده بشوم. اصلاً نمی‌خواستم بیایم تهران. این‌ها در اثر تشویق‌های محمدرضا شجریان بود. این هم که می‌بینید من گاهی آواز نمی‌خوانم، می‌بینم شجریان می‌خواند و خوب هم می‌خواند»

اما این رابطه در دوره‌ای اسیر بازی‌های سیاسی شد. شجریان بدون نام بردن از افتخاری رفتار این خواننده (در آغوش‌کشیدن احمدی‌نژاد) در اوج مسایل سال۸۸ را اشتباه بزرگ خواند و دلیل روی‌گرداندن مردم از او دانست.

افتخاری هم با انتشار نامه‌های سرگشاده‌ای دلایل این کار را توضیح داد.

حالا پس از این اتفاقات و گذشت سال‌ها و اوج گرفتن بیماری شجریان، افتخاری با این آهنگ سعی دارد ادای دینی به این استاد آواز کرده باشد.

برای استاد شجریان آرزوی سلامتی می‌کنیم.

پایان پیام

کد خبر : 119444 ساعت خبر : ۱۱:۲۶ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=119444
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات