سخنرانی سید فرید قاسمی درباره تاریخچه تئاتر در لرستان

سخنرانی سید فرید قاسمی درباره تاریخچه تئاتر در لرستان

چله‌ نما شب نمایشگران سرزمین مادری ویژه هنر تئاتر لرستان در تهران برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری گلونی، چله‌ نما شب نمایشگران سرزمین مادری چهارشنبه دهم بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

سخنرانی سید فرید قاسمی درباره تاریخچه تئاتر در لرستان

در ابتدای مراسم  پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی، فرشید صمدی‌ پور و پریسا سیمین ‌مهر مردم‌خوانی و شاهنامه‌خوانی اجرا کردند.

پس اجرای مراسم شاهنامه‌خوانی شکرخدا گودرزی مجری مراسم پس از خوش‌آمدگویی از حجت الاسلام حنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان برای تقدیر از خانم پریسا سیمین‌ مهر دعوت کرد.

سپس مجری مراسم استاد سید فرید قاسمی یکی از پژوهشگران استان لرستان را به روی سن دعوت کرد و ایشان درباره تاریخ نمایش استان لرستان چند دقیقه‌ای صحبت کرد.

بعد از صحبت‌های استاد سید فرید قاسمی، شکر خدا گودرزی از مسعود رایگان، ایرج راد، بهزاد فراهانی و اصغر همت اساتید حوزه بازیگری برای گپ و گفتی کوتاه به روی سن دعوت کرد و این اساتید چند دقیقه‌ای درباره لرستان و نمایش و تئاتر لرستان صحبت کردند.

در این بین با پخش کلیپی از بزرگان و هنرمندان فقید استان لرستان یاد شد و از خانواده‌های این هنرمندان فقید تجلیل شد.

سپس شکرخدا گودرزی با خواندن چند بیت شعر از استاد ایرج رحمانپور برای اجرای مراسم به روی سن دعوت کرد و استاد رحمانپور قطعاتی را با صدای کمانچه فرشاد سیفی اجرا کرد.

بعد اجرای استاد رحمانپور با پخش یک کلیپ، آقایان شهرام گیل آبادی، امیر یار احمدی و کوروش نریمانی به روی سن دعوت شدند که این اساتید چند دقیقه‌ای درباره لرستان و فرهنگ لری صحبت کردند.

سپس با پخش یک کلیپ از مسعود رایگان، غلامحسین لطفی، عبدالرضا فریدزاده، ناصر غلامرضایی و همچنین استاد ابوالفضل رازانی تجلیل شد.

سپس احسان عبدی پور نوازنده سرنا برای اجرای موسیقی روی سن آمد و چند دقیقه‌ای اجرا کرد.

بعد از اجرای احسان عبدی پور با پخش کلیپی از شکرخدا گودرزی و علی اکبر ولدبیگی و وحید موساییان تجلیل شد.

در پایان مراسم از برگزارکنندگان این مراسم هم تجلیل شد.

پایان پیام

کد خبر : 119802 ساعت خبر : ۱۱:۳۹ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=119802

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.