هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

کاهش ۱۳۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور به گفته یگان حفاظت از جنگل‌ها

کاهش ۱۳۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه دو فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور طی فروردین ماه سال جاری به وقوع پیوسته است،اظهار کرد: آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی سرهنگ علی‌عباس‌نژاد در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه بارندگی‌های ابتدای سال به کنترل حریق در جنگل‌های کشور کمک کرد، اظهار کرد:

طی فروردین ماه امسال ۳۷۱۷ گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۵۰۴ دریافت کردیم که از این تعداد ۲۶۴۷ مورد گزارش‌های دقیق و قابل بررسی بود که به ما در انجام ماموریت‌ها کمک کرد.

کاهش ۱۳۰ درصدی آتش‌سوزی

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ۴۰۳ فقره حکم قضایی قطعی شده در سطح کشور اجرا کردند، تصریح کرد:

در پی اجرای این احکام ۵۵۹ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد که استان کردستان در رتبه اول رفع تصرفات طی فروردین ماه قرار داشت.

به گفته عباس‌نژاد در فروردین ماه امسال ۱۷۳۶ پرونده برای متخلفان و متعرضان به منابع طبیعی تشکیل شده است که از این تعداد ۳۶۹ مورد در رابطه با قاچاق چوب و زغال بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در پایان گفت: در اولین ماه امسال ۳۰۷ نفر به دلیل تعرض به منابع طبیعی و قاچاق چوب به محاکم قضایی معرفی شدند و ۱۰۵ دستگاه وسیله نقلیه حمل قاچاق چوب و زغال نیز ضبط شد.

بیشترین پرونده تشکیل شده در رابطه با تخریب و تصرف و چرای غیر مجاز دام بوده است.

یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور یکی از زیر مجموعه‌های پلیس پیشگیری نیروی انتظامی است که با درخواست و تأمین بودجه از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ایران کشور و با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح از اواخر سال ۱۳۸۴ رسماً تشکیل شد.

هدف از تأسیس این یگان دفاع مؤثر تر از جنگلها و منابع طبیعی کشور خصوصاً با توجه به حملات متعدد ئ قتل محیط بانان و جنگلبانان توسط سودجویان، قاچاقچیان چوب و شکارچیان غیرمجاز بود.

پایان پیام

کد خبر : 120267 ساعت خبر : ۵:۳۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=120267

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.