کتاب سال استان یزد در سومین دوره امروز از پوستر خود رونمایی کرد

رونمایی از پوستر سومین دوره کتاب سال استان یزد

به گزارش پایگاه خبری گلونی دبیر سومین دوره جایزه کتاب سال استان یزد از انتشار فراخوان سومین دوره این جایزه و همچنین رونمایی از پوستر آن در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

دکتر شهاب الدین وحیدی مهرجردی در گفتگویی اظهار داشت: جایزه کتاب سال استان یزد یادمان شهید آیت ا… صدوقی بر اساس رویکرد توسعه فرهنگی–اجتماعی بنا نهاده شده و هر ساله توسط خانه فرهنگ صدوقی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و موسسه خانه کتاب ایران به اهالی قلم استان یزد اهدا می شود.

وی افزود: تاکنون دو دوره از جایزه کتاب سال یزد برگزار شده که خوشبختانه با استقبال ناشرین و اهالی قلم مواجه شده است و امسال نیز دوره سوم آن برگزار خواهد شد.

وحیدی مهرجردی تاکید کرد: از مهمترین اهداف جایزه کتاب سال استان یزد شناسایی و معرفی کتاب های برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب و تلاش برای توسعه آموزشی در عرصه نویسندگی در استان یزد است.

دبیر سومین دوره کتاب سال استان یادآور شد: در دوره سوم پذیرش کتاب ها تا دهم خردادماه خواهد بود و مراسم اختتامیه روز ۱۴تیرماه با حضور مسئولان و شخصیت های فرهنگی و اهالی قلم یزد، دانشگاهیان و حوزویان همزمان با روز قلم و شهادت آیت الله صدوقی برگزار خواهد شد.

وی افزود: کتاب هایی قابل ارزیابی در دوره سوم خواهند بود که از تاریخ فروردین ۱۳۹۶ لغایت خرداد ۱۳۹۸ چاپ و برگه اعلام وصول داشته باشند.

همچنین آثار مذکور نباید در دو دوره قبلی جایزه کتاب سال یزد شرکت کرده باشند.

داوری آثار به سبک دوره های قبل توسط موسسه خانه کتاب ایران و داوران کتاب سال جمهوری اسلامی انجام می شود.

وحیدی گفت: درمراسمی با حضور مسدولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان یزدی، پوستر سومین دوره جایزه کتاب سال استان یزد در یکی از برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب تهران واقع در مصلی تهران رونمایی شد.

دبیر سومین دوره کتاب سال استان یزد در پایان تاکید کرد:

اهالی قلم برای شرکت در این جایزه می توانند با حضور در دبیرخانه کتاب سال واقع در خانه فرهنگ صدوقی یا از طریق سایت رسمی این رویداد به نشانی www.yazdaward.ir  آثار و کتابهای خود را ثبت کنند.

پایان پیام

کد خبر : 120429 ساعت خبر : 1:46 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=120429
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات