اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

جشنواره هنرهای تجسمی فجر نزدیک به ۳ میلیارد بودجه را کجا هزینه کرد؟

جشنواره هنرهای تجسمی فجر نزدیک به ۳ میلیارد بودجه را کجا هزینه کرد؟

برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان هزینه داشته است؛ این رقم نسبت به هزینه‌های جشنواره تئاتر با ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان و جشنواره موسیقی با ۳ میلیارد و ۲۶۹ میلیون در رتبه پایین‌تری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش مالی برگزاری جشنواره‌های موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس که از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است، هزینه برگزاری یازدهمین دوره از جشنواره تجسمی فجر ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که این هزینه در ۳۰ بخش برآورد شده است.

بیشترین میزان هزینه در این دوره از جشنواره تجسمی فجر صرف بخش‌های مربوط به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بوده است.

این بخش که شامل برگزاری نمایشگاه «چهل نمایشگاه چهل شهر»، پرداخت به استان‌ها جهت آماده‌سازی نمایشگاه، نمایشگاه دستاوردها، پلاک ۴۰، عکس روزهای انقلاب و … می‌شده‬، ۴۰۶ میلیون تومان هزینه داشته است.

همچنین برای اجاره مکان‌های نمایشگاهی (صبا، باغ موزه قصر، خانه هنرمندان و نیاوران) ۲۶۵ میلیون تومان، برای طراحی و چاپ کتاب جشنواره ۲۵۳ میلیون تومان و بخش جوایز (نفرات برگزیده ۱۰ رشته، نفرات تقدیری) ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

هزینه‌های طراحی و چاپ هویت بصری سازمانی نیز شامل پوستر، سربرگ، گواهی شرکت، کارت دعوت، گواهی داخلی، فراخوان، لوح سپاس و گواهی حضور و … ۱۹۳ میلیون تومان اعلام شده است.

همچنین برگزاری جلسات داوری ۱۸۵ میلیون تومان، بخش مفاخر تجسمی ۱۱۵ میلیون تومان، مستندسازی ۱۰۷ میلیون تومان، امور اجرایی جشنواره ۱۳۲ میلیون تومان و حق‌الزحمه عوامل کمیته‌های تخصصی نیز ۱۱۶ میلیون تومان هزینه داشته است.

ارقام بالا بخشی از هزینه‌های جشنواره یازدهم است؛ برای اطلاع از جزئیات بیشتر هزینه‌های یازدهمین دوره از جشنواره تجسمی فجر می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

پایان پیام

کد خبر : 122187

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=122187

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.