هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

حقوق معلولان و جانبازان بر روی بدنه اتوبوس‌های BRT شهر تهران ثبت می‌شود

حقوق معلولان و جانبازان بر روی بدنه اتوبوس‌های BRT شهر تهران ثبت می‌شود

دبیر کارگروه توان‌یابان و سالمندان شورای شهر تهران از ارائه آموزش به کارکنان ایستگاه‌های اتوبوس بی آر تی برای کمک به معلولان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی مجید مزجی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سوار شدن افراد دارای معلولیت در اتوبوس‌ها، همواره جزو دغدغه‌های مدیریت شهری است، گفت: شرکت اتوبوسرانی و کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به دنبال راهی هستند تا افراد دارای معلولیت بتوانند اتوبوس‌سوار شوند.

وی با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر تهران به قدری برای افراد دارای معلولیت نامناسب است که توقع تغییر شرایط در کوتاه مدت به نحوی که امکان استفاده برای همه افراد دارای معلولیت و در تمام نقاط شهر فراهم شود، بیشتر به یک رویا شبیه است، گفت: اما تغییرات و اصلاحات امکاناتی که وجود دارد، امکان‌پذیر  است.

حقوق معلولان و جانبازان

دبیرکارگروه توان‌یابان و سالمندان شورای شهر با اشاره به برگزاری جلسه با مدیرعامل  شرکت واحد اتوبوسرانی، گفت:

مدیرعامل اتوبوسرانی راغب بودند با روش‌های مختلف به کارکنان اتوبوسرانی شاغل در ایستگاه‌های BRT آموزش‌هایی مرتبط با خدمت‌رسانی به افراد دارای معلولیت ارائه شود که البته این آموزش‌ها باید به نحوی باشد که بتواند درصدی از نامناسب بودن سخت‌افزاری ایستگاه‌ها را به وسیله خدمات نیروی انسانی پوشش دهد؛ بگونه‌ای که معرفی انواع معلولیت‌ها با درجات متفاوت توسط کادر ایستگاه‌ها، آموزش نحوه برخورد و خدمت به افراد دارای معلولیت به کادر ایستگاه‌ها، تعریف شرح وظایف مشخصی برای کادر ایستگاه‌ها برای خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت و… آموزش‌هایی است که می‌شود قبل از ترغیب افراد دارای معلولیت برای استفاده از اتوبوس‌ها بی‌آرتی به کارکنان ایستگاه‌ها ارائه کرد.

وی با بیان اینکه درخواست ما از سازمان‌های مردم نهاد ارائه آموزش‌های لازم به کادر مستقر در ایستگاه‌های اتوبوس‌های BRT است، گفت:

توقع آن است آموزش‌ها طوری باشد که کادر مستقر در ایستگاه‌ها بتوانند مانند خدمات مستقر در فرودگاه‌ها، به افراد دارای معلولیت سرویس دهند.

در این شرایط درصدی از افراد دارای معلولیت می‌توانند با خدمات کارکنان اتوبوسرانی مستقر در ایستگاه‌ها از اتوبوس‌های BRT استفاده کنند.

مزجی با بیان اینکه کارگروه توان‌یابان و سالمندان شواری شهر از همه سمن‌ها دعوت کرده است که راهکارهایی که برای آموزش کارکنان ایستگاه‌های اتوبوس‌های BRT می‌توانند انجام دهند، به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ارائه کنند، گفت:

همچنین در این جلسه مطرح شد که می‌توان از ظرفیت تبلیغات فرهنگی بدنه اتوبوس‌های BRT و ایستگاه‌ها برای افزایش ضریب همزیستی جامعه با افراد دارای معلولیت استفاده کرد و پیام‌های مرتبط با حقوق افراد دارای معلولیت در طرح‌های جذاب، زیبا و چشم‌نواز روی بدنه این اتوبوس‌ها به نمایش گذاشته شوند و طراحان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌هایشان را در اختیار شرکت اتوبوس‌رانی قرار دهند.

پایان پیام

کد خبر : 122967 ساعت خبر : ۴:۲۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=122967

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات