اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

هشتگ های روز: جشنواره فجر 38

نخستین شماره ماهنامه وزن دنیا منتشر شد؛ یک مجله تخصصی در حوزه شعر

نخستین شماره ماهنامه وزن دنیا منتشر شد؛ یک مجله تخصصی در حوزه شعر

وزن دنیا؛ رسانه‌ شعر ایران متولد شد

به گزارش پایگاه خبری گلونی، نخستین شماره‌ ماهنامه‌ «وزن دنیا» منتشر شد.

این نشریه که به صورت تخصصی در حوزه شعر و با شعار «رسانه‌ شعر ایران» منتشر شده است می‌خواهد در هر شماره‌ با انتشار آثاری از شاعران ۱۰ استان کشور به همراه نمونه شعرهای شاعران استان تهران، و نیز آثار فارسی‌زبانان «آن‌سوی مرزها» رسانه‌ای برای شاعران ایران باشد.

این مجله که با هدف پایه گذاری یک رسانه مستقل برای شعر ایران و با شعار «رسانه‌ شعر ایران» فعالیت خود را آغاز کرده است علاوه بر اینکه همه ظرفیت‌های شعری در قوالب مختلف، از اشعار نیمایی و سپید تا غزل و ترانه را مورد توجه قرار داده، تهیه‌ پرونده‌هایی درباره شعر معاصر، شاعران مهجور و مجموعه شعر‌های تازه نشر یافته و مورد توجه واقع شده را از اهداف خود برشمرده است.

همچنین گزارش‌هایی پیرامون رخدادهای مهم روز و مناسبت‌های تاریخی در حوزه شعر از دیگر مواردی است که تحریریه‌ «وزن دنیا» برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

نخستین شماره ماهنامه وزن دنیا منتشر شد

اولین شماره‌ «وزن دنیا»، با پرونده‌ای درباره نیما یوشیج و با آثاری متعدد از شاعران استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، یزد و شعر شاعران آن‌سوی مرزها در اولین روز خرداد ۹۸ منتشر شده است.

در بخشی از مطلب ورودی این مجله درباره «وزن دنیا» آمده است:

«وزن دنیا، کجای شعر ایستاده است؟ وزن دنیا ماهنامه‌ای از شعر لبالب و خانه شعر است.

وزن دنیا می‌خواهد کنار برنای پیر شعر بنشیند و از هجمه «دلتان خوش است! چه کسی شعر می‌خواند» نترسد و زیر نام مستقل و بلند شعر فارسی، مجله‌ای مستقل باشد که دستش روی زانوی خودش است و امیدش به خیال شاعران ایران».

آدرس سایت این مجله www.vaznedonya.ir  است و علاقه‌مندان به شعر می‌توانند وزن دنیا را با آدرس @vaznedonya در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

پوریا سوری؛ صاحب امتیاز و مدیرمسئول این ماهنامه تخصصی است و شورای سردبیری مجله را علی مسعودی نیا، سید فرزام حسینی و پوریا سوری تشکیل می‌دهند.

 نخستین شماره ماهنامه وزن دنیا در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۳۰هزار تومان هم‌اکنون در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی منتخب در سراسر ایران در دسترس علاقه‌مندان است.

پایان پیام

کد خبر : 121841

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=121841

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.