به مناسبت روز قلم دیدار با انجمن‌های فعال حوزه اهل قلم صورت می‌گیرد

به مناسبت روز قلم صورت می گیرد

دیدار با انجمن های فعال حوزه اهل قلم

دیدار صمیمانه با انجمن های فعال حوزه اهل قلم به مناسبت روز قلم شنبه (۱۵ تیرماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، دیدار و نشست صمیمانه با انجمن‌های فعال حوزه اهل قلم به مناسبت «روز قلم» با حضور محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب، اعضای هیات امناء و هیات مدیره انجمن تصویرگران، انجمن صنفی مترجمان، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، انجمن داستان نویسان تهران، انجمن صنفی ویراستاران، انجمن قلم ایران، انجمن فرهنگی آموزشی و ویرایش و درست نویسی، شورای کتاب کودک، صندوق اعتباری هنر و تشکل‌های فعال در حوزه اهل قلم برگزار می‌شود.

گفتنی است این نشست شنبه ۱۵ تیرماه در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

درباره موسسه خانه کتاب

«خانه کتاب» موسسه‌ای غیرانتفاعی و غیردولتی است که با هدف ارایه اطلاعات در زمینه کتاب‌های منتشر شده در ایران از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده است و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب‌ها درسال ۱۳۷۷ تأسیس شده است.

مشخصات کتاب‌شناختی تمام کتاب‌هایی که در کشور منتشر می‌شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصویر صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی)، دو روز پس از اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این پایگاه ثبت می‌گردد.

روز چهاردهم تیر ماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان  روز قلم  در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.

پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه از جانب انجمن قلم به عنوان روز قلم نام‌گذاری شد.

با این حال این مناسبت هنوز چندان در میان مردم و حتی اصحاب قلم و اندیشه شناخته‌شده نیست.

پایان پیام

کد خبر : 124810 ساعت خبر : 12:21 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=124810
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات