درخواست وزیر بهداشت برای پیگیری روند درمان بانوی غزل لرستان

درخواست وزیر بهداشت برای پیگیری روند درمان بانوی غزل لرستان

وزیر بهداشت خواستار پیگیری مجدانه روند درمان «مهتاب بازوند» شاعره لرستانی شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی خطاب به سرپرست و مدیران دانشگاه علوم پزشکی لرستان خواستار پیگیری مجدانه درمان «مهتاب بازوند» شاعره لرستانی شد.

«مهتاب بازوند» شاعر لرستانی چند روزی است که بر اثر ضایعه مغزی در بخش آی. سی. یو مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر خرم آباد بستری شده است.

درخواست وزیر بهداشت برای پیگیری روند درمان بانوی غزل لرستان

شامگاه شنبه نیز محمدرضا نیکبخت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن عیادت از مهتاب بازوند شاعر لرستانی ملقب به بانوی غزل لرستان، پیگیر روند درمان این هنرمند شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین با خانواده مهتاب بازوند دیدار کرد.

شعری از مهتاب بازوند

گمانم کودکی‌هایم کجا رفته است، تا امشب؛

دلم را خوش کند؛ با وعده‌ی رویای ناچیزی؟

تو و هر لحظه‌ای شوق«شکفتن‌ها» و «رستن‌ها»،

من و تنهایی و تاریکی مرطوب دهلیزی.

و می‌خواهم که سهمم از تمام بودنم تا هست؛

اتاق کوچکی باشد، کتابی باشد و میزی.

تو ای خورشید خوش‌بختی، که دیگر سر نخواهی زد!

خودت گفتی، که در منشور جانم، نور می‌ریزی!

تو آن‌قدر از من و از نی‌نوازی‌های من، دوری؛

که می‌ترسم رهایم کرده باشی، «شمس‌ تبریزی»!

بزرگداشت مهتاب بازوند

در اسفند ۱۳۹۷

حجت الاسلام حمید رضا حنان مدیر کل ارشاد اسلامی لرستان، در مراسم تجلیل از «مهتاب بازوند» غزل سرای معاصر لرستان که به همت انجمن شعر لرستان، کافه ایونت پلاس و مجتمع تجاری بعثت مال، در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد، گفت:

بنا بر آیات و روایات هر آنچه در جهان وجود دارد برای انسان خلق شده است و ارزش انسان به کرامت اوست، کرامتی که گاهی ذاتی است که همان عقل و خرد است و گاهی اکتسابی که تمام ظرفیت ها و استعدادهای نهفته در درون فرد را شامل می شود که با بالقوه شدن، انسان را در مسیر کمال قرار می دهد.

وی افزود: کرامت ذاتی و اکتسابی انسان باید در مسیر حقیقی خلقت انسان که همان کمال است قرار گیرد و حس نوع دوستی و انسان دوستی کرامت ذاتی و اکتسابی را در مسیر کمال قرار می دهد و هم زیستی و درک متقابل بدون هر گونه کینه و دشمنی است که می تواند مسیر کمال را همواره سازد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: انسان ها سه دسته اند؛ یک دسته نه برای خود منفعت دارند و نه برای جامعه، دسته دوم برای خود نفع دارند ولی برای جامعه نه و دسته سوم هم به خود و هم به جامعه منفعت می‌رسانند و فکر و اندیشه های این دسته از انسان ها است که در طول تاریخ زمینه ساز تحولات بزرگ شده است.

حنان در پایان تصریح کرد: بانوی هنرمند «مهتاب بازوند» از آن دسته افرادی است که هم برای خود و هم برای جامعه منفعت داشته است و به صراحت عرض می کنم به او ما و جامعه نیاز ندارد و این ما و جامعه هستیم که نیازمند فکر و اندیشه امثال این هنرمند هستیم.

پایان پیام

کد خبر : 124111 ساعت خبر : 3:43 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=124111
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات