اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

کمک به سیل زدگان توسط ورزشکاران و هنرمندان با برگزاری یک نشست خبری

کمک به سیل زدگان توسط ورزشکاران و هنرمندان با برگزاری یک نشست خبری

نشست خبری کمپین ستاره‌ها امروز با حضور محمد نصیری رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، شهاب‌الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر، مهدی شاملو بنیانگذار ورزش سه، پژمان راهبر سردبیر ورزش سه و ورزشکاران و هنرمندانی چون لیلا بلوکات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی  راهبر در ابتدای این نشست گفت: از فروردین ماه امسال که شهرهای مختلفی درگیر سیل شدند، ما هم درگیر این موضوع شدیم. اما معمولا بعد از پایان تب اطلاع رسانی در بحران ها، کمک ها کاهش پیدا می کند اما بازسازی مناطق آسیب دیده کار بسیار سختی است.

وی افزود: از همین رو کمپین ستاره‌ها را راه اندازی کردیم. این کار با کمک ورزشکاران نامدار شروع شد و از فوتبالیست‌ها و قهرمان‌های ورزشی خواستیم برای ادامه موج کمک رسانی ویدئو بدهند.

آنها با اهدای مدال و هرچیز باارزشی که در زندگی ورزشی‌شان داشتند و دعوت از ورزشکاران دیگر در این کمپین شرکت کردند و هر روز طی سه ماه گذشته ویدئو حضور ورزشکاران در کمپین ستاره‌ها در ورزش سه منتشر شده است.

امروز به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پایان فاز اول کمپین و آغاز فاز دوم آن را اعلام می‌کنیم و از این رو تصمیم گرفتیم اطلاع رسانی داشته باشیم.

کمک به سیل زدگان توسط ورزشکاران و هنرمندان

صابونچی نیز در ادامه اظهار کرد: همیشه در حین این اتفاقات تب و تاب در روزهای اول زیاد است و اشخاص حقیقی و حقوقی تلاش زیادی می‌کنند اما با گذشت چند هفته هم میزان کمک‌ها فروکش می‌کند و هم موضوع به فراموشی سپرده می‌شود. در حالی که معمولا با گذشت ۶ تا ۸ هفته از حادثه است که حادثه دیدگان احساس نیاز بیشتری برای کمک و توجه در خود حس می‌کنند.

وی ادامه داد: جمع آوری کمک‌ها و رساندن این پیام به مردم که هنوز در کنارشان هستیم اهمیت زیادی داشت. ما هم تلاش کردیم برای کودکان و نوجوانان شرایط خوبی ایجاد کنیم. از چهره‌های عزیز ورزشی و هنری و کسانی که در این مسیر قدم برداشتند درخواست می‌کنم در مرحله توزیع اقلام هم در کنار ما باشند تا روحیه مردم نیز شارژ شود چرا که بازسازی روحیه مهم تر از بازسازی شهرها و تسهیل کننده این امر است.

کمک به سیل زدگان توسط ورزشکاران و هنرمندان با برگزاری یک نشست خبری

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: از تک تک عزیزانی که ویدئوی همراهی آنها منتشر شده و در این پویش شرکت کرده‌اند، ممنونم. چرا که همین چهره های محبوب ورزشی و هنری برای قشر جوان بسیار ارزشمند هستند و چه خوب است که این چهره‌ها در طول سال در کنار این جوانان باشند.

در ادامه نصیری رییس سازمان داوطلبان هلال احمر درباره این کمپین اذعان کرد: ورزش سه به عنوان شاخص‌ترین رسانه ورزشی کشور این فعالیت را در کنار ورزشکاران و هنرمندان پیش برده و اینگونه ما موفق شدیم رکوردی در زمینه جلب مشارکت‌های مردمی به جا بگذاریم. به نحوی که مشارکت‌های نقدی تا امروز به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است. مشارکت‌های غیرنقدی ما هم ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است. این موضوع نشان دهنده بالا رفتن اعتماد به این جایگاه است.

وی افزود: با این پول ۱۰ هزار پکیج لوازم منزل خریده شده که به مناطق مختلف ایران ارسال می‌شود و هیچ کجای کشور فراموش نخواهد شد. ما تا آخرین فردی که در حوزه لوازم منزل دچار آسیب و سیل شده باشد اقدام خواهیم کرد. اینکه مشارکت‌ها به هفته‌های اول یک حادثه محدود نشود یک اتفاق بزرگ است و هنوز که هنوز است هر روز در ورزش سه ویدئو چهره‌های جدیدی که به این کمپین پیوسته‌اند اعلام می‌شود، برخی کمک نقدی کرده‌اند، برخی جوایز ورزشی‌شان را به کمپین داده‌اند و فیلم‌های بسیاری تا به حال منتشر شده و فیلم‌های دیگر نیز به مرور منتشر خواهد شد.

حضور نام‌داران ورزش

در ادامه نشست بنیانگذار ورزش سه نیز در سخنانی اعلام کرد: تا به حال حدود ۱۰۰ ویدئو از فعالان ورزشی نامدار کشورمان دریافت کرده ایم که ۶۱ فیلم را در سایت ورزش سه منتشر کرده‌ایم. اتفاقی که در این کمپین افتاد این بود که اصولا ورزشکاران در حوادث قبلی موضع گیری‌هایشان را در شبکه های اجتماعی خودشان منتشر می‌کردند و ما سعی کردیم ویدئو آنها را در کنار کسانی که اهل فضای مجازی نیستند یک جا جمع کنیم و امیدوارم فاز دوم این کمپین نیز به همین خوبی جلو برود.

الناز کمپانی قهرمان دوی کشور نیز در این نشست گفت: خوشحالم عضو کوچکی از این کمپین هستم و از مردم می‌خواهم از اینجا به بعد هم در کنار هموطنان سیل زده باشند.

عادل مجللی قهرمان قایق رانی هم در این زمینه گفت: من از نزدیک لمس کردم و شاهد بودم مردم گرفتار چه حادثه عظیمی شدند و از سوی دیگر خوشحالم شاهد این همدلی و همبستگی بوده‌ام. ستاد ورزشکاران نیز از همان روز راه اندازی شد و از کوچکترین روستاها تا آخر شهرها را امدادرسانی کردیم. همچنین برنامه‌های فرهنگی با تئاتر شهر همکاری داشتیم. ضمن اینکه اولین مدال تاریخ قایقرانی ایران را که توانستم کسب کنم و پارویی که با آن خط را قطع کردم به مردم سیل زده تقدیم کردم.

در ادامه، نصیری، لیلا بلوکات را اولین هنرمندی خواند که با کمپین سیل مهربانی در زمینه سیل اخیر وارد عمل شده و بلوکات نیز در این خصوص گفت: من هنگام زلزله کرمانشاه خیلی انفرادی تلاش کرده بودم اما با وقوع سیل در کنار هلال احمر قرار گرفتم و کار انفرادی را کنار گذاشتم. کمک‌های هنرمندان را نیز به هلال احمر می‌رساندم. از ورزشکاران و هنرمندانی که اینجا نیستند اما همکاری زیادی با این کمپین کردند ممنونم. از هلال احمر هم ممنونم که کمک کرد این کارها در مسیر درست قرار بگیرد.

وی یادآور شد: من از سال ۸۰ داوطلب هلال احمر شده‌ام. سعی می‌کنم در حوادث نفر اول کمک کننده باشم و پازل کوچکی از جمع کمک دهندگان شوم. همچنین امروز تابلویی را همراه خودم آورده‌ام و یکی از بچه‌های معلول من علی رغم معلولیت بالایش این نقاشی را کشیده و به مجموعه مهر لیلا هدیه کرده که من آن را به این کمپین تقدیم می‌کنم.

این نشست با روایت ابراهیم صادقی سرمربی تیم سایپا از حضور در این کمپین و اهدای نقاشی های کودکان مناطق سیل‌زده به ورزشکاران و هنرمندان به پایان رسید.

کمپین ستاره‌ها همچنان با حضور فعال ورزشکاران و هنرمندان در سایت ورزش سه ادامه خواهد داشت.

پایان پیام

کد خبر : 126014

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=126014

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.