آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب برگزار می شود

آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری گلونی برگزیدگان سومین دوسالانه هنر طراحی‌کتاب “نشان شیرازه” یک شنبه ۱۳ مردادماه در فرهنگستان هنر معرفی و تقدیر می شوند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، «سومین دوسالانه هنر طراحی‌کتاب» با هدف تأکید بر اهمیت طراحی یکپارچه و خلاقانه پیکره کتاب به عنوان موضوعی مهم در طراحی گرافیک و صنعت نشر، تشویق هنرمندان، ناشران و دست اندرکاران صنعت نشر به ارتقای جایگاه طراحی کتاب، معرفی و ارائه الگوی مناسب برای طراحی گرافیک کتاب و تلاش برای بازشناسی و بازآفرینی میراث کتاب آرایی در فرهنگ ایران برگزار می شود.

در حاشیه این اختتامیه، نمایشگاه آثار منتخب سومین دوسالانه نشان شیرازه افتتاح خواهد شد.

این نمایشگاه از ۱۳مردادماه تا ۱۷ مردادماه به نشانی خیابان ولی عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، فرهنگستان هنر، موسسه صبا، شماره ۱۲۵، نگارخانه استاد فرشچیان دایر است.

گفتنی است، نشان شیرازه جایزه ای است که هر دو سال به «شکل» (فیزیک) کتاب های منتشر شده و پدیدآورندگان هنری آن (تیم طراحی)، بر مبنای ارزش های توأم «زیبایی» و «عملکرد» اهدا می شود.

سومین دوسالانه هنر طراحی‌کتاب؛نشان شیرازه” در دو بخش «پیکره کتاب» و «اجزای کتاب» برگزار می شود.

آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب

آیین اختتامیه سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب ایران؛ نشان شیرازه یک شنبه ۱۳ مردادماه ساعت ۱۶ در فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، رواق هنر، شماره ۱۵۵۲، تالار ایران برگزار می شود.

مؤسسه خانه کتاب سازمانی وابسته به وزارت ارشاد است که زیر نظر هیئت امناء منتصب وزاردت ارشاد فعالیت می‌کند. مدیریت کنونی این مؤسسه غیرانتفاعی بر عهده نیکنام حسینی پور سی سختاست و فعالیت‌های متنوعی را در دو حوزه اطلاع‌رسانی و جشنواره‌های فرهنگی عهده‌دار است. این مؤسسه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ با هدف اعتلای فرهنگ کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی، گسترش بانکهای اطلاعاتی حوزه نشر، شبکه‌های اطلاع‌رسانی الکترونیکی و اینترنتی، توسعه مباحث نو در نشر کتاب و بهبود وضع اهالی نشر و پدید آورندگان، با چاپ دو نشریه «تازه‌های کتاب» و «کتاب هفته» در حوزه‌های خاص آغاز نموده‌است. پایگاه اینترنتی این مؤسسه به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب‌ها، در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده‌است.

پایان پیام

کد خبر : 129846 ساعت خبر : 1:41 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=129846
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات