جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دانشجویان تخفیف ویژه خرید بلیت می‌دهد

جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دانشجویان تخفیف ویژه خرید بلیت می‌دهد

دانشجویان رشته‌های هنر برای خرید بلیت آثار این جشنواره تخفیف ۵۰ دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، طبق اعلام حسن جودکی (مدیر فروش بلیت‌های جشنواره)، برای دانشجویان رشته‌های هنر، تخفیف ۵۰ درصدی درنظر گرفته شده و براین اساس دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند با داشتن کارت دانشجویی معتبر، فردا، چهارشنبه ۱۶ مردادماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۵ به گیشه تئاتر شهر مراجعه کنند و پس از ثبت نام، کد تخفیف ۵۰ درصد را برای خرید بلیت‌های جشنواره دریافت کنند.

جودکی تاکید کرد: ‌این زمان قابل تمدید نخواهد بود و پیش فروش بلیت‌ها نیز از ساعت ۱۲ ظهر روز پنج‌شنبه ۱۷ مرداد در سایت tik8 آغاز خواهد شد.

علاقه‌مندان برای خرید بلیت‌ نمایش‌های جشنواره از ظهر روز۱۷ مردادماه به این سایت مراجعه کنند.

آدرس ایمیل: @traditionalfestival

دو‌ پوستر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که برگرفته از نشانه‌های تاریخی، نمایشی و فرهنگی ایران هستند با حضور جمعی از هنرمندان باسابقه و جوان این عرصه رونمایی شدند.

به گزارش ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، عصر سه شنبه، هشتم مردادماه مراسم رونمایی از پوستر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در خانه – موزه خیمه شب بازی که به همت ستاره اسکندری راه افتاده با حضور مدیران و هنرمندان، نماینده مجلس و اجرای چند برنامه نمایشی برگزار شد.

اجرای این مراسم را مرشد میرزاعلی به عهده داشت که در بخش‌هایی از برنامه به نقالی نیز پرداخت.

در ابتدا داود فتحعلی بیگی، دبیر جشنواره در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از هنرمندان نمایش‌های آیینی و سنتی که برای بالا نگه داشتن پرچم این هنر قدیمی تلاش می‌کنند، بیان کرد:

نمی‌دانم دوره بعدی دبیر هستم یا نه، اما امیدوارم این پرچم همچنان در دستان شما به اهتزاز درآید.

ما این جشنواره را سال ۶۸ و درست ۳۰ سال قبل راه انداختیم و در آن دوره توانستیم با توجه به بضاعت‌مان ۱۱ نمایش را بپذیریم در حالی که این دوره بیش از ۵۰۰ تقاضا داشتیم و توانستیم قریب به ۱۵۰ اثر را بپذیریم و این یعنی بعد از این همه سال، این هنر توانسته مجددا احیا شود تا هنرمندان و جوانان فعال این حوزه بتوانند میراث پیشینیان را تحویل بگیرند و این هنر را اعتلا دهند.

همچنین شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: هر جشنواره‌ای که در ایران زمین برگزار می‌شود هویت و مضمونی دارد اما جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی ویژگی‌های منحصر به فردی در معرفی آیین‌های ایرانی دارد.

پایان پیام

کد خبر : 130961 ساعت خبر : ۱۰:۰۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=130961
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات