اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

هشتگ های روز: جشنواره فجر 38

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و هفته کتاب آثار مشترک تولید می‌کنند

به مناسبت برگزاری سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، موسسه خانه کتاب و انجمن سینمای جوانان ایران، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، این تفاهم نامه با هدف استقبال جوانان علاقه‌مند به کتاب و سینما، رشد کمی و کیفی فیلم‌های اقتباسی، آموزش و ایجاد امکان تولید آثار مشترک، شناسایی فیلم‌سازان جوان، تشویق و ترغیب فیلم‌سازان به بهره‌برداری از ادبیات غنی فارسی، تهیه و تولید فیلم اقتباسی با هدف رشد و بالندگی فرهنگ، هنر و ادب ایران زمین امضاء شده است.

بر اساس این تفاهم نامه، بخش ویژه «کتاب و سینما» به منظور رشد و اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در فراخوان سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از سوی انجمن سینمای جوانان ایران اعلام می‌شود.

همچنین، در «سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» از فیلم‌های داستانی، مستند و پویانمایی تولیدشده با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی، اقتباس ادبی، پاس‌داشت، سرگذشت و سرنوشت مؤلفین و ناشرین تجلیل می‎شود. در این زمینه، کتاب و کتاب‌خوانی و یا اقتباس از یک کتاب می‌تواند محوریت موضوع آثار باشد و اقتباس از آثار ایرانی و اسلامی در اولویت قرار دارد.

موسسه خانه کتاب در این بخش، به بهترین فیلم دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۷میلیون تومان، به فیلم دوم دیپلم افتخار و مبلغ ۵میلیون تومان و به فیلم سوم دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون تومان اهداء می‌کند.

نامگذاری سومین روز جشنواره به نام روز «کتاب و سینما»، برگزاری مراسم شب کتاب و سینما در سالن پردیس جشنواره و رونمایی از کتاب‌های چاپ شده انجمن در مراسم کتاب و سینما از دیگر موارد این تفاهم نامه است.

جایزه اول بخش «کتاب و سینما» ۲۴ آبان ماه؛ روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار همزمان با هفته کتاب و روز اختتامیه به فیلم برتر اهدا خواهد شد و دو جایزه دیگر در مراسم «کتاب و سینما» اهدا می‌شود.

موسسه خانه کتاب به سه فیلم برتر۱۵۰ میلیون ریال جایزه اهدا می کند و برای بهتر و بیشتر دیده شدن فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» و اثرگذاری بهینه بر مخاطبان؛ کلیه فیلم‌های این بخش در سانس‌های بخش ملی اکران خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه، نمایشگاه تخصصی«کتاب و سینما» به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی با نگاه و ترسیم چشم‌اندازی برای نوجوانان و جوانان با موضوع فیلمنامه اقتباسی و استفاده بهینه از گنجینه‌ ادبی‌ غنی و پرارزش‌ اسلامی ـ ایرانی توسط انجمن  سینمای جوان و انتشارات آبان برگزار می‌شود.

 همچنین، در این تفاهم نامه مقرر شد کارگاه‌های تخصصی «اقتباس و شناخت داستان کوتاه» برگزار شود و به جوانان فیلمساز برای خرید کتاب در نمایشگاه تخصصی «کتاب و سینما» تخفیف اختصاص داده شود.

گفتنی است؛ موسسه خانه کتاب و انجمن سینمای جوانان ایران از سال ۱۳۹۴همکاری های دوجانبه ای در «جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» دارند.

«سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه  ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 133441

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=133441

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.