زمین در محاصره گازهای گلخانه‌ای قرار گرفته و قرار است گرمتر شود

زمین در محاصره گازهای گلخانه‌ای قرار گرفته و قرار است گرمتر شود

ایسنا نوشت: به گفته محققان فرانسوی گرمای جهانی تا سال ۲۱۰۰ از آنچه تصور می‌شود شدیدتر خواهد بود که این نیازمند اقدامات قاطع دولت‌ها برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای است.

به گفته کارشناسان تا سال ۲۱۰۰ میزان آلودگی جیوه در جهان به شش تا هفت درجه سانتی‌گراد خواهد رسید که دلیل آن رشد اقتصادی ناشی از سوخت‌های فسیلی است.

پایگاه خبری گلونی؛ راضیه حسینی: سال‌هاست گرم شدن زمین به یکی از مشکلات بزرگ و نگران‌کننده جهانی تبدیل شده است.

بسیاری از کشورها برای کم کردن تولید گازهای گلخانه‌ای اقدامات زیادی انجام داده‌اند.

گازهایی که متهمان اصلی گرم شدن زمین هستند و به دست ما انسان‌ها رشد کرده‌اند.

اما ما در کشورمان برای مهار این گازها چه کرده‌ایم؟

با زباله‌هایی که در گوشه و کنار شهرها، گاه نزدیک به جنگل‌های سرسبزی مانند سراوان گیلان جمع می‌شوند و تولید گاز متان می‌کنند، چه کرده‌ایم؟

برای بخارات جیوه که وارد جو می‌شوند کاری کرده‌ایم؟ جیوه‌ای که به راحتی از طریق باتری‌های فاسد شده قاتی زباله‌ها شده و وارد جو زمین می‌شود.

زمین در محاصره گازهای گلخانه‌ای

در حالی‌که دنیا به این نتیجه رسیده که با کاشت درختان و فضای سبز بیشتر می‌توان روند افزایش گرمای زمین را کند کرد بعضی از ما تیشه به ریشه درختان می‌زنیم و به بهانه‌های مختلف جنگل‌های سرسبز را نابود می‌کنیم.

گازهای گلخانه‌ای روزبه روز در حال افزایش هستند. از دودکش کارخانجات و اگزوز خودروهای بی‌کیفیت وگران، تا زمین‌های کشاورزی و زباله‌هایی که یکی از مشکلات‌اش تولید گاز گلخانه‌ای متان است.

اگر بی‌توجه از کنار این منابع تولید آلودگی بگذریم روزی خواهد رسید که دیگر کاری از دست‌مان بر نمی‌آید وافسوس گذشته از دست رفته را می‌خوریم.

تا دیر نشده باید جلوی افزایش گازهای گلخانه‌ای را گرفت وفکری به حال درختان و جنگل‌ها کرد.

پایان پیام

کد خبر : 136761 ساعت خبر : ۴:۴۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=136761

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.